Ogłoszenia – Niedziela -26. 04. 2020

 1. Msze św w dni powszednie: 6.3o; 9.oo i 18.oo. Może w nich uczestniczyć do 80 osób – dlatego zachęcamy i zapraszamy. Na codzienne Msze sw wejście wszystkimi drzwiami – także bocznymi. Trwa okres wielkanocny – spoczywa na każdym obowiązek Spowiedzi i Komunii św wielkanocnej – zachęcamy aby to uczynić. Będziemy na każdej z tych Mszy św pełnić dyżury Spowiedzi. Spowiedź na siedząco – dystansie dwumetrowym. Spowiedź w niedzielę – żeby nie było słychać spowiadających się – w lewej nawie – głęboko – prawie za ołtarzem . Spowiedź w tygodniu – tu gdzie dotychczas –w prawej nawie.
 2. Natomiast odnośnie niedzielnej Mszy św. Porządek Mszy sw niedzielnych: 6.oo; 7.oo; 9.oo; 10.oo; 11.oo; 12.oo; 13.oo 15.oo; 16.oo 18.oo; 19.oo.
  Dla uporządkowania i ułatwienia sporządziliśmy spisy uczestników tych Mszy św i prosimy aby przez najbliższe dwa miesiące trzymać się tych godzin na jaką kto się zapisał. Jest jeszcze trochę miejsc na Mszach św.
  Dlatego prosimy o przekazanie naszej zachęty i zaproszenia – aby zgłosili się jeszcze ci co chcieliby uczestniczyć w kościele a albo nie wiedzieli albo nie zdążyli się dopisać do tych list uczestnictwa. Wejście do świątyni w niedzielę –przez drzwi główne
 3.  Ze względu na te możliwość liczniejszego udziału wiernych we Mszach sw czy nabożeństwach – z tą modlitwą na Koronce o ustanie pandemii koronawirusa – przechodzimy z kaplicy domowej z godz. 20.oo do kościoła i będzie odmawiana na koniec Mszy sw wieczornej.
 4. Rozpoczyna się miesiąc Majowych Nabożeństw Maryjnych. Już od piątku – Nabożeństwa te – codziennie o g. 17.30.
 5. W piątek 1 maja – Pierwszy Piątek Miesiąca. Od rana odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalna. Po południu od g. 16.3o – czas na Spowiedź i modlitwę. Nabożeństwo majowe o g. 17.3o. Wieczorna Msza sw – wynagradzająca NSPJ.
 6. Sobota to pierwsza sobota miesiąca. Porządek:
  > 17.3o – Nabożeństwo Majowe
  > 18.oo – Msza sw za Czcicieli Matki Bożej
  > 19.oo – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najsw Maryi Panny, wymiana Tajemnic i Różaniec
 7. W najbliższą niedzielę – 03 Maja – w kalendarzu – Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski – na każdej Mszy sw będzie modlitwa za Ojczyznę. Ale decyzją Biskupów polskich – liturgicznie uroczystość ta jest przeniesienia na 04 maja tj poniedz. Dlatego też Msza sw za Ojczyznę – będzie w poniedz o g. 9.oo
 8. Apelujemy o wywieszenie flag narodowych na balkonach czy w oknach – 02 maja to jest na Dzień Flagi Narodowej i Dzień Polonii Zagranicznej.
  Modlitwa o deszcze – bardzo pilna ważna i potrzebna
 9. Najnowszy egzemplarz Gościa Niedzielnego a także Miłujcie się oferujemy dzisiaj i serdecznie polecamy.
 10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia serdeczne pozdrowienie i błogosławieństwo