Ogłoszenia – Niedziela Miłosierdzia 19.04.2020

  1. Kończy się Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego dzisiejszą  Niedziela Miłosierdzia. Komunię św będziemy podawali na zewnątrz świątyni 3-krotnie w ciągu dnia:  ok g. 13.oo; 16.oo i 19.oo.
    Dzisiaj – w Święto Miłosierdzia – od g. 15.oo – rozpoczynamy Godzinę Miłosierdzia – będziemy nadawać ją w transmisji internetowej. Przypominamy też o codziennej transmisji Koronki do Bożego Miłosierdzia – o ustanie pandemii – z kaplicy domowej o g. 20.oo – zapraszamy do modlitwy
  2. Od jutra nie ma już ograniczeń  co do liczby na  Mszach sw  w dni powszednie: 6.3o;  9.oo  i 18.oo. Według tych podanych norm co do dopuszczalnej liczby uczestników – to w naszej świątyni może być  jednorazowo 76 uczestników Liturgii. Dlatego w dni powszednie nie ma najmniejszego problemu – dla każdego znajdzie się miejsce. Trwa okres wielkanocny – zachęcamy zatem  aby przystąpić do Spowiedzi św i przyjąć Komunię sw. Będziemy na każdej z tych Mszy sw  pełnić dyżury Spowiedzi.
  3. Natomiast odnośnie  uczestnictwa w niedzielnej Mszy św pragniemy umożliwić ten udział większej liczbie wiernych. Stąd wprowadzamy dodatkowe Msze św: jedna bardzo wcześnie rano na g. 6.oo.  Przesuwamy Mszę św z g 10. 3o na 10.oo  i w ten sposób robi się miejsce na Mszę sw o g. 11.oo. Tę z 13.15 rozpoczynać będziemy o g. 13o.oo. Dlatego abyśmy mogli wrócić do kościoła tuz po obiedzie aby były Msze sw dodatkowe na g. 15.oo i 16.oo. Dodajemy jeszcze jedną  wieczorną na g. 19.oo. Na te dodatkowe Msze sw można także zamówić intencje.
  4. Aby uporządkować jakoś udział w tych Mszach św  dla Wiernych – proponujemy następujące rozwiązanie – na naszych stronach parafialnych będzie już we wtorek otwarta specjalna aplikacja –  w której każdy będzie mógł się zapisać na dowolną godzinę. W tej aplikacji będzie dostępnych po 40 miejsc na poszczególne Msze sw. Poza aplikacją będzie można zapisać się bezpośrednio tutaj w kościele. Będzie to możliwe codziennie o następujących porach: o g. 7.oo, 9.3o lub 18.3o, można też oczywiście zapisać się w kancelarii parafialnej. Na każdą z Mszy św możemy przyjąć łącznie 76  wiernych. Ksiądz i asysta to 5 osób, rodzina która zamówiła Mszę sw to kolejne 4-5 osób. Do dyspozycji zostaje zatem 65 miejsc w kościele: 40 w aplikacji internetowej i 25 w zapisach bezpośrednich. Msze sw dla dzieci o 10.oo i o 11.oo są tylko w bezpośrednich zapisach u sióstr Anny lub Eweliny
    Prosimy aby wpisując się na określoną Mszę sw  potem trzymać się już tej godziny. Bo przypuszcza się ze taka sytuacja może potrwać  dwa lub trzy miesiące.
    Prosimy też aby nie zapisywać się równocześnie na  dwie czy więcej Mszy św – bo w ten sposób blokuje  miejsce na Mszy sw i ktoś inny nie będzie mógł się zapisać i uczestniczyć.Zasady zapisów:
Godzina Mszy św Zapisy w aplikacji Zapisy bezpośrednie  U kogo zapisy
    6.oo   30   35 zakrystia 7.oo 9.3o 18.3o
    7.oo   30   35 zakrystia 7.oo 9.3o 18.3o
    9.oo   30   35 zakrystia 7.oo 9.3o 18.3o
   10.oo   —   65 s Anna i ks Przemek
   11.oo   —   65 s. Anna  ks Przemek
   12.oo   40   25 Zakrystia 7.oo 9.oo 18.oo
   13.oo   40   25 zakrystia 7.oo 9.3o 18.3o
   15.oo   40   25 zakrystia 7.oo 9.3o 18.3o
   16.oo   40   25 zakrystia 7.oo 9.3o 18.3o
   18.oo   20   45 ks Damian, ks Przemek
   19.oo   20   45 ks Damian ks Przemek

5. Pierwszą Komunie św przekładamy na 20 września, natomiast co do Bierzmowania to z początkiem maja to się rozstrzygnie.

6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia serdeczne pozdrowienie i błogosławieństwo