OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela WP – 22.03.2020.

 1. Rekolekcje wielkopostne – przedstawiamy ofertę uczestnictwa w nich drogą on line tzn w internecie lub w telewizji czy także przez radio:
  1. Na antenie Radia Maryja są do wysłuchania narodowe rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks. abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przybliża temat nadziei i spojrzenia z wiarą na dzisiejszy czas. Można je odsłuchać na stronie www.radiomaryja.pl.
  2. Rekolekcje na progu Paschy rozpoczynają się w Katedrze szczecińskiej od Niedzieli Palmowej będą transmitowane na stronie internetowej Bazyliki Archikatedralnej.
  3. Rekolekcje w telewizji z O. Jackiem Salijem OP przez TVP 3 będzie prowadzona w dniach 25-27 marca br. (środa, czwartek i piątek), o godz. 20.40. Długość konferencji przewidywana jest na 20 minut.
  4. Zapraszamy też do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych które prowadzi ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Nauki publikowane są publikowane na kanale Polonia Christiana 24 TV w kolejne niedziele Wielkiego Postu.
 2. Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi – aby uniknąć kolejek do spowiedzi – rozpoczynamy tę przedświąteczną Spowiedź już w tym tygodniu. I tak dyżury będą dwa razy w ciągu dnia – codziennie: od g. 8.45 rano do 9.3o i po połud. od g. 17.oo do 18.3o. W następnym tygodniu jeszcze wydłużymy ten czas posługi w konfesjonałach. Zachęcamy aby nie odkładać spowiedzi ale aby już przychodzić w tych wyznaczonych godzinach – by uniknąć potem zatłoczenia i długiego oczekiwania.
 3. Jak przeżyć czas stanu epidemi? To swoisty czas kwarantanny dla całego naszego narodu – – czas ten jest doskonałą szansą duchową dla rodzin lub osób, by pogłębić swoje życie duchowe poprzez regularną i spokojną modlitwę, medytację, studium Pisma Świętego, lekturę dobrej książki, ale także rozmowy rodzinne itp. Dostępne są i pomocne w tej kwestii wielorakie materiały, także obecne w internecie.
 4. Nasze wspólne chwile modlitwy w Parafii > Msze sw w tygodniu: 6.3o, 9.oo i 18.oo > Kaplica Najświętszego Sakramentu: od g. 9.3o do 18.oo > Zachęcamy aby też codziennie trwać z nami na modlitwie o godz. 20.oo – transmisja internetowa z kaplicy domowej na plebanii – na Koronka do Bożego Miłosierdzia – w intencji o ochronę przed pandemią, o nierozprzestrzenianie się epidemii i o uwolnienie od lęku. A następnie o 20.3o będziemy trwać na Modlitwie Różańcowej.
 5. W tym tygodniu we środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze sw 6.3o; 9.oo i 18.oo
  Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi – i tak Parafialny Zespól Caritas, Woluntariat i Młodzież z KSM proponuje bezinteresowna pomoc – czy to zakupy czy sprzątanie. Zgłoszenia przyjmują księża Siostry zakonne i p Alicja – przewodnicząca Zespołu Caritas.
  Otrzymaliśmy prośbę z Urzędu Miejskiego o poinformowanie o ofercie pomocy dla starszych którą prowadzą: Ośrodek Pomocy Społecznej i Straż Miejską. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  Od dziś – przez niedziele Wielkiego Postu będzie wystawiona skarbona na kwiaty do Bożego Grobu – przed ambonką na balaskach. dziękujemy bardzo z te ofiary.