OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.02.2020

 1. 24-godzinna ADORACJA Najśw. Sakramentu – 23-24 lutego. Komunikat ks Arcybiskupa:
  Zgodnie z tradycją duszpasterską naszej Archidiecezji, podejmujemy wezwanie Chrystusa dc szczególnej modlitwy o powołania. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2). Odpowiedzią na to zaproszenie jest modlitwa wstawiennicza i post w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Modlitwa ta polega na całodobowej, tj. 24 godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z postem. Adoracja i post rozpocznie się w każdej parafii o godz. 18.00 i będzie trwać do godz. 18.00 następnego dnia, kiedy to rozpocznie się w kolejnej parafii. W ten sposób w całej Archidiecezji będzie trwać przez dziewięć miesięcy nieustanna modlitwa wstawiennicza i post o powołania. Zakończy się 8 grudnia br. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie.
  Niech akcja „Adoracja i post o powołania”, realizowana w całej naszej Archidiecezji, stanie się wyrazem ufnej wiary i pomocą młodym ludziom w przyjęciu daru powołania.
  W naszej świątyni adoracja ta przypada 23-24 lutego w najbliższą niedzielę i poniedziałek. Dyżury grup, wspólnot i organizacji zostały ustalone i umieszczone w gablotach. Nocne czuwanie od g. 23.oo do 6.oo rano pomyślane jest jako adoracja indywidualna – według możliwości i dobrej chęci każdego z osobna. Dlatego apelujemy i prosimy aby każdy kto tylko może ofiarować nocą swój dyżur modlitewny – aby wpisał się na listę. Lista ta na te nocną adoracje jest wyłożona na stoliku przy Ołtarzu Matki Bożej – po prawej stronie. Bardzo prosimy o zgłoszenie swojej osobistej modlitwy i o wpisanie tego dyżuru na tę listę. Najserdeczniej zachęcamy i zapraszamy do modlitwy.
 2. W najbliższą niedzielę tj 23 lutego wypada dzień Imienin ks. Damiana Jędrzejaka. Msza św. za Solenizanta w niedzielę – o g. 18.oo wieczorem. Bardzo zapraszamy.
 3. Grupa Woluntariatu Młodzieżowego – spotkanie dzisiaj po Mszy św wieczornej o g. 19.oo. Bardzo potrzeba jeszcze nowych młodych rąk i serc do tej posługi wobec chorych, starszych czy ubogich. Zachęcamy młodych – przyjdźcie dziś na g 19.oo by się dowiedzieć co można dobrego robić dla innych – spotkanie w salce.
 4. Kandydaci na ministrantów – ponawiamy nasze zaproszenie – zbiórka za dwa tygodnie w sob o g. 10.oo
 5. Parafialna Rodzina Radia Maryja podobnie, jak w poprzednich latach służy pomocą emerytom i rencistom w wypełnieniu deklaracji PIT, z uwzględnieniem przekazań % podatku na szlachetny cel, to jest na Fundację Nasza Przyszłość. Środki przeznaczone będą na edukację i patriotyczne wychowanie młodzieży. Z tego tytułu ofiarodawcy nie poniosą żadnych dodatkowych kosztów. Szczegółową informację w tej sprawie zamieszczono na tablicach ogłoszeń.
  Ten 1 % podatku można też przeznaczyć na Caritas – czyli na dzieła pomocy miłosiernej wobec ubogich.
 6. Konferencje przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa rozpoczną się u nas 15 marca tj niedzielę na Mszy św o g. 18.oo.
 7. Przypominamy o tym ze stały dyżur w konfesjonale ma miejsce w każdy piątek od g. 17.oo do 18.15. Warto wtedy zaplanować czy to spowiedź przed chrztem, ślubem czy generalną z życia.
 8. Zachęcamy najserdeczniej do nawiedzania Kaplicy Wieczystej Adoracji. Codziennie od g. 9.30 do 18-tej. Kaplica jest ogrzewana, ciepła i funkcjonalna.
 9. PIELGRZYMKI:
  > „Zapraszamy na Pielgrzymkę Diecezjalną do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, organizowaną przez Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago, w dniach od 13 do 19 maja br. Cena 1550 zł. Szczegółowy program pielgrzymki jest zamieszczony w gablocie parafialnej.”
  > jeśli chodzi o czerwcową wyprawę po kilku krajach: Czechy – Słowacja – Węgry i Rumunia: 16-26. Czerwca 2850,- – wciąż jeszcze jest kilka wolnych miejsc. Zachęcamy. Szczegóły w gablotach i zakrystii.
 10. Dzisiaj najnowszy numer czasopisma Miłujcie się”
  W najnowszym numerze „Miłujcie się!” (1-2020):
  • Nawrócenie pielęgniarki aborcyjnej w czasie akcji ratunkowej w Himalajach.
  Powołanie kobiety według św. Jana Pawła II
  • Przejmujące świadectwo o przebaczeniu chłopca porzuconego przez rodziców.
  • Jak unieść ciężar cierpienia własnego i bliskich?
  Jest także Gość Niedzielny – z dobrymi jak zawsze artykułami.
 11. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny, urodziny czy inne świąteczne wydarzenia – przesyłamy serdeczne pasterskie błogosławieństwo i pozdrowienia.