OGŁOSZENIA – 4 NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019

 1. Parafialny Zespół Caritas prowadzi akcję –„Wigilijne Dzieło Świątecznej Pomocy Dzieciom” – świece wigilijne, Opłatki na wigilijny stół. Dzisiaj także dzieci z Chórku „Ottonutki” i ich Rodzice przeprowadzają kiermasz pysznych pierniczków świątecznych
 2. Roraty – ostatnie już w tym roku – jutro o g. 6.oo i we wtorek –w Wigilię o g. 6.oo
 3. SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA jutro tj w poniedziałek – spowiedź przedświąteczna – posługę zapowiedzieli księża z sąsiednich Parafii – od godz. 16.oo – do g. 19.oo Bardzo zachęcamy.
  Spowiedź w dniu wigilijnym: > 6.oo – 7.oo i > 9.oo – 12.3o
  Wigilia we wtorek – Msze św tylko rano tzn o g. 6.oo i o g. 9.oo.
  W czasie wieczerzy wigilijnej – prosimy aby zadbać w domach rodzinnych o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tego spotkania rodziny przy wigilijnym stole. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, przeproszenia. Niech wigilijną wieczerzę poprzedzi wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata łamanie się opłatkiem; niech towarzyszy wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i tek wiele im zawdzięczamy.
 4. Światełko Betlejemskie. Do tradycji Adwentu należy przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju, symbolu przychodzącego do nas Chrystusa w tajemnicy Narodzenia. Światełko będziemy mieć już jutro w poniedz na Mszy św wieczornej o g. 18.oo i w Wigilię od g. 6.oo do 12.oo w kościele – zachęcamy aby zapalić od niego czy to świecę, czy znicz i zabrać je do swego domu na wigilijną wieczerzę.
 5. Serdeczne podziękowanie za czyny miłosierdzia wobec ubogich. Wyraziły się one przez zakup Wigilijnej świecy, przez przygotowanie paczki świątecznej dla chorych – starszych i samotnych. Caritas przekazuje tę pomoc. Serdeczne podziękowanie dla Członkiń Parafialnego Zespołu Caritas i i Woluntariatu za ofiarną posługę dla ubogich, chorych, potrzebujących.
 6. Msze św – Pasterki:
  • o godz. 22. 00 – z udziałem dzieci (prośba by przyszły – poprzebierane za aniołki, pasterzy czy królów ). Czuwanie wigilijne przed tą Pasterką juz od g. 21.30
  • Główna Pasterka o północy – o godz. 24.oo
  • Pasterki w kościołach filialnych o g. 22.oo
 7. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie – 25. 12. wtorek.:
  9.00, 10.30, 12.00, 13.15, i 18.00.
  Nie ma Mszy św. o g. 7.oo rano.
 8. Drugi dzień Świąt – 26. 12, Św. Szczepana – środa;
  7.oo, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, i 18.00.
 9. Z kolędą do Parafian wyruszamy tuż po Świętach.
  Biuletyn z programem Świąt z rozpiską kolędową jest już dzisiaj – i prosimy aby zabrać ze sobą i korzystać
 10.  Tygodnik „Gość Niedzielny” – obfity – podwójna objętość świąteczny z pięknym obrzędem Wigilijnej Wieczerzy, jest także najnowsza edycja „Miłujcie się”