OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU – 08.12.2019

Kościół katolicki jutro obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę, że Maryja, napełniona „łaską” przez Boga została odkupiona od chwili swego poczęcia, Kościół wyznawał od wieków, a oficjalnie potwierdził ją poprzez dogmat Niepokalanego Poczęcia, ogłoszony w 1854 r. przez Piusa IX. Tajemnica ta ukazuje, że Maryja była jedynym człowiekiem wolnym od grzechu pierworodnego. “Niepokalanie poczęta” oznacza nie tylko, że Maryja była wolna od grzechu pierworodnego, ale też wyraża Jej szczególną bliskość z Bogiem, całkowite zawierzenie Bogu, wewnętrzną harmonię i pełnię człowieczeństwa. Wolność od grzechu i doskonałość nie sprawia, że Maryja staje się daleka ludziom. Wręcz przeciwnie, Jej wspólnota z każdym człowiekiem jest nieporównywalna z niczym, ponieważ to co ludzi dzieli, co oddala ich od siebie, to przede wszystkim wyrastający z grzechu egoizm, którego w Maryi nie było. Dlatego jest Ona Matką nie tylko kochającą, ale też rozumiejącą i współczującą.

 1. Dzisiaj Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Starajmy się pamiętać o naszych braciach na Wschodzie, dzisiaj w modlitwie a we wtorek na Roratach o g. 6.oo będzie okazja do wsparcia bardzo konkretnych dzieł misyjnych. Będzie wówczas u nas ks Włodzimierz Maruszewski z Białorusi.
  Nieszpory adwentowe – dzisiaj o g. 17.30
 2. Trwa akcja Parafialnego Zespołu „Caritas” i Woluntariatu – „Wigilijne Dzieło Świątecznej Pomocy Dzieciom” – sprzedaż świec na wigilijny stół, – możliwość wsparcia na święta ubogich.
  W tygodniu świece wigilijne można dostać także w sklepiku.
  Wigilijny Opłatek – na stoisku Caritasu a w tygodniu w sklepiku przy kościele. Wszystkie datki z Opłatka na prace przy przebudowie chóru pod nowe organy.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach:
  • Parafialne – codziennie rano o godz. 6.00,
  • Śpiew Godzinek ku czci matki Bożej od g. 5.40
  • Roraty dla dzieci – wtorki i czwartki g. 18.oo !
  • Kandydaci do Bierzmowania – piątek g. 6.oo
  • Młodzież – sobota – godz. 6.oo
 4. W tym tygodniu spotkania dla dzieci do Pierwszej Komunii i Rodziców: poniedziałek grupa A g. 18.45, wtorek grupa B – g. 18.45, środa grupa C – 18.45, grupa D – g. 19.15
 5. Uwaga – Biała sobota !!! Stowarzyszenie „Nasz Szpital” i Starostwo Powiatowe w Pyrzycach organizują bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie urologii, ginekologii, Badania odbędą się 14 grudnia tj sobota w godz od 9.oo do 13.oo. Rejestracja od poniedziałek do piątku – szczegóły w tablicach ogłoszeń
 6. Przez dwie najbliższe adwentowe niedziele kiermasz pysznych pierniczków świątecznych – oferta Rodziców dzieci z Chórku OTTONUTKI
 7. Zespół Parafialnej Rodziny Radia Maryja zaprasza w najbliższą środę na Mszę św o g. 9.oo – jako dziękczynienie za 9-letnią działalność. Po Mszy św modlitwa różańcowa i spotkanie Wspólnoty.
 8. W piątek – kolejna Rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Na wieczornej Mszy sw modlitwa za Ofiary Stanu Wojennego.
 9. W najbliższą sobotę 14 grudnia w naszym kościele WIECZÓR CHWAŁY ze św Ottonem. Msza sw o g. 18.oo i po niej Nabożeństwo Uwielbienia i uzdrowienia. całość animuje Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy.
 10. Tygodnik „Gość niedzielny”
 11. Solenizantom i Jubilatom przekazujemy serdeczne pozdrowienia.