OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – 24.11.2019

Na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – na Dzień Święta Odpustowego Misjonarek Chrystusa Króla a także patronalnego święta Chrystusowców, kierujemy do nich serdeczne pozdrowienia i życzenia. Życzymy Siostrom Bożych łask w tej pięknej posłudze – na katechezie w szkołach, w dziele ewangelizacji i formacji wielu grup w Parafii i błogosławieństwa w posłudze tu w świątyni. Dziękujemy za te posługi i ofiarność.

 1. Dzisiaj można wpłacić należność na bilet do kina – na film „Nieplanowane” seans mamy zarezerwowany na 05 grudnia tj czwartek g. 19.oo cena biletu 13 zł. Film ma znakomite recenzje – bardzo wartościowy i ciekawy. Wpłatę można dokonać i zapisać się na listę przy wyjściu – po prawej stronie.
 2. Dzisiaj po Sumie czyli ok 13.oo spotkanie organizacyjne przed planowaną na czerwiec pielgrzymką po Sanktuariach, kościołach, zamkach i miasteczkach – Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii. Jest kilka wolnych miejsc, Zapraszamy
 3. Niektórzy przepytują o Pielgrzymkę do Ziemi Świętej – planujemy zorganizować te Pielgrzymkę w kwietniu 2021 r.
 4. Ostatni tydzień roku liturgicznego w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej został zaproponowany jako czas Szkoły Słuchania Słowa Bożego. Zachęcamy aby w tym tygod sięgać po Biblię i czytać teksty z Pisma św.
 5. Przed nami ostatnie dni listopada- serdecznie zapraszamy na „Wypominki” – codziennie o g. 17.30. Dzisiaj po raz ostatni procesja Różańcowa na cmentarzu o g. 15.oo. Zachęcamy.
 6. W dzisiejszą niedziele także można pobrać formularze na wypisanie Wypominek całorocznych za swych Zmarłych.
 7. Od najbliższej niedzieli tj 01. 12. 2019 – rozpoczynamy czas ADWENTU, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Codzienne Roraty będą o g 6.00 rano, poprzedzone Godzinkami ku czci NM Panny o g. 5.40. Roraty:
  > dla dzieci – w wtorki i czwartki o g. 18.oo
  > dla kandydatów do Bierzmowania – w piątki o g. 6.oo !
  > dla Młodzieży – soboty g. 6.oo
 8. Serdeczne podziękowanie za ofiary składane na ostatnio prowadzone zbiórki: > Taca inwestycyjna wyniosła – 9.820,-
  > na niedziele z ubogimi – 1600,-
 9. W najbliższych dniach przystępujemy nareszcie do prac przy przebudowie chóru organowego. Ze względu na wymogi Konserwatora Wojewódzkiego tak bardzo się to niestety przeciągało. Wykonaliśmy ostatecznie trzy różne projekty chóru, wykonaliśmy prace badawcze w świątyni. Dały one znakomity rezultat bo odkryliśmy niezwykłą kryptę grobową z XVI w ale to uniemożliwiło postawienie filarów pod chórem. Dlatego ostateczna decyzja Konserwatora Wojewódzkiego jest na rozbiórkę chóru i zbudowanie go w takiej lekkiej konstrukcji pomiędzy filarami a ścianą tylną świątyni. Prosimy wiec ze spokojem to przyjąć i pozytywnie nam sekundować – towarzyszyć darem modlitwy ale też i materialnym wsparciem. Przywołujmy Bożej Opatrzności i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.
 10. Od dzisiejszej niedzieli uruchamiamy już ogrzewanie naszej świątyni. Jako że grzejniki są umieszczone od ławkami, a wiec najwyraźniejszy efekt ogrzewania będzie osiągalny dla wszystkich znajdujących się w obu głównych rzędach. Dlatego prosimy aby zajmować miejsca w ławkach w miarę blisko siebie, aby jak najwięcej osób mogło usiąść w ławkach i skorzystać z ogrzanego tam powietrza.
 11. Wszystkim obchodzącym swoje Imieniny, Urodziny, Rocznice i inne świąteczne okoliczności – ślemy serdeczne pozdrowienie i błogosławieństwo