OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.08.2019

 1. Jutro Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Z wdzięcznością kierujemy swoje uwielbienie do Boga za dar Matki w Jasnogórskim Obrazie Czarnej Madonny, za Jej wstawiennictwo u Boga, z jej przedziwną pomoc i obronę. Chcemy także przepraszać Matkę Bożą za te okropne profanacje – Jej Wizerunku i Osoby.
  Z racji na świąteczny wymiar tego dnia – jutro dodatkowa Msza sw na g. 9.oo
 2. Pragniemy przypomnieć zaproszenie na Dożynki Archidiecezjalne – 31. 08. 2019 – sobota – o g. 12.00 – Uroczysta Msza św Dożynkowa w Gryfinie przy kościele Narodzenia NMP.
 3. Od najbliższej niedzieli powraca układ godzinowy Mszy św niedzielnych jak w ciągu roku – czyli 7.oo; 9.oo; 10. 30 – dla dzieci; 12.oo – Suma Parafialna; 13.15 – chrzcielna i 18.oo – dla młodzieży i uczniów Gimnazjum.
  dzisiaj – ostatni raz jest ta letnia Msza św na g. 20.oo
  Od 1 września czyli za tydzień – powraca też Msza św na godz. 9.oo rano – w dni powszednie
 4. Godziny posługi w Kancelarii Parafialnej jeszcze ten ostatni tydzień według porządku wakacyjnego czyli pon i środa od g. 16.oo, wt i czwartek rano od 9.oo.
  W następnym tygodniu wracamy do normalnego planu posługi w Kancelarii.
 5. Najbliższa niedziela to 1 września – tragiczna data wybuchu II wojny światowej i ogromu zła, krzywd, krwi i łez przelanych w Polsce i Europie. Zachęcamy do modlitwy o dar pokoju dla świata i naszej Ojczyzny. Byłoby pięknie taki dyżur modlitewny uczynić w tych dniach – w Kaplicy Adoracyjnej przed Panem Jezusem w Najśw Sakramencie.
 6. Inauguracja Roku szkolnego i katechetycznego – poświęcenie tornistrów – 01 września w niedz na g. 10. 30, natomiast dla młodzieży i uczniów Gimnazjum – 01. 09 czyli niedziela
  g. 18.oo.
 7. Za tydzień w niedzielę przyjadą Ojcowie Oblaci z kalendarzem misyjnym na rok 2020. Będzie można niedrogo zakupić ten kalendarz.
 8. Czasopisma katolickie – Gość Niedzielny
 9. Pozdrowienia dla Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.