OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.06.2019r.

 1. Św Ottona w kalendarzu liturgicznym wypada w dniu jutrzejszym ale już w dzisiejszy wigilijny wieczór rozpoczniemy Odpustowe święto. I tak dziś o g. 18.oo uroczysta Suma Odpustowa ku czci św Ottona z Bambergu – pod przewodnictwem ks Koordynatora Marcina Stefanika z Poznania. Po Mszy św Litania do św Ottona i adoracja Relikwii św Ottona. Przed Mszą św o g. 17.45 – ostatnie już Nabożeństwo do NSPJ. Bardzo wszystkich zapraszamy.
  W dniu jutrzejszym – w poniedziałek – w sam dzień św Ottona Msze św z możliwością uzyskania Odpustu: o g. 6.30. następnie o g. 9.00 i wieczorna o g. 18.00. Bardzo dziękujemy ks Dyrektorowi Referatu Powołań za poprowadzenie nas przez Odpustowe Święto.
 2. Odpust to darowanie kar jakie ciążą na każdym z powodu grzechów które popełnił. Jest to wiec swoista duchowa amnestia którą można otrzyma pod określonymi warunkami, czyli go daru – każdy kto uczestniczył we Mszy sw , przyjął Komunię św – niech jeszcze odmówi modlitwy w intencjach Ojca św – ma możliwość dostąpienia Odpustu. W dniu dzisiejszym ten skarbiec duchowy Kościoła jest otwarty w naszej parafii – Skorzystajmy z tego daru
 3. Zgodnie z zarządzeniem ks Arcybiskupa – w dzisiejszą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę na wakacyjne turnusy dla dzieci z najuboższych rodzin organizowane prze Caritas Diecezjalną. Bóg zapłać.
 4. Od przyszłej niedzieli nastąpi pewna zmiana w porządku niedzielnych Mszy św, tak jak to ma miejsce zresztą zawsze w okresie letnim czyli: 7.oo; 9.oo; 10.3o; 12.oo a następnie o 18.oo i 20.oo wieczorem. Czyli Msza św z g. 13.15 przechodzi na miesiące letnie na godz. 20.oo.
  Także w dni powszednie – od wtorku 02 lipca – układ Mszy św w następującym porządku: 6.30 rano i o g. 18.oo wieczorem
  UWAGA – nastąpi także zmiana godzin w Kancelarii Paraf. –
  > poniedziałki i środy – po południu: 16.oo – 17.oo
  > wtorki i czwartki – rano: 9.oo – 10.oo
  > nieczynna w piątki i soboty
 5. Dzisiaj po Mszy św na g. 18.oo krótkie spotkanie po Pielgrzymce do Sanktuariów Dolnego Śląska.
  Jutro wyrusza Pielgrzymka do La Salette i Sanktuariów w Północnych Włoch wyjazd o g. 3.oo
  Za dwa tygodnie na wakacje z Bogiem udają się dzieci
  W piątek powróciła grupa młodzieży z ogólnopolskiego zgrupowania pod Poznaniem Czyli z Góry Tabor.
 6. W najbliższą środę – Msza św wieczorna dla Caritasu i Woluntariatu, po niej spotkanie dla tych grup Pastoralnych.
 7. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca – Godzina Święta Arcybractwa Straży Honorowej og. 17.oo
 8. Przypada też Pierwszy Piątek Miesiąca. Posługa w konfesjonałach od g. 16.30. o 18.oo Msza św Wynagradzająca NSPJ o g. 18.oo.
  W lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych w domach.
 9. Dzisiaj Gość Niedzielny z bardzo ciekawymi tekstami o…
 10. Solenizantom, Jubilatom i obchodzącym inne świąteczne wydarzenia – przekazujemy serdeczne pozdrowienie i błogosławieństwo.
 11. Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom – pięknego Odpustowego świętowania !!