OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 MAJA 2019

 1. Kończy się miesiąc maj – ostatnie już Nabożeństwa Majowe – jeszcze – do piątku. W piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.
 2. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa od soboty tj 01. 06 – codziennie o 17.45 przed wieczorną Mszą.
 3. W dzień Imienin s Eweliny – polecamy jej Osobę i posługę modlitwie dzieci i Parafian
 4. Dzisiaj przypada Dzień Matki. Do wdzięcznej modlitwy za nasze Matki bardzo zachęcamy.
 5. W najbliższy piątek święto Nawiedzenia Najsw. Maryi Panny – rozpoczniemy wówczas Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego
 6. W tym tygodniu – Pierwsza Sobota Miesiąca – wieczorne nabożeństwo do Niepokalanego Serca NM Panny związane z Objawieniami w Fatimie – modlitwa różańcowe po Mszy św wieczornej czyli o g 19.oo. Wymiana Tajemnic Różańcowych
 7. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będzie za tydzień 2 czerwca – w Święto Wniebowstąpienia Pańskiego – o g. 10:30. Spowiedź dla dzieci 31. 05.tj piątek od g. 17:00, próba też w ppiątek – po Mszy św czyli ok 18:30.
 8. W najbliższą niedzielę tj 02 czerwca będzie miał miejsce Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks Grzegorz Korzeniowskiego. Będzie to na Sumie o g. 12.oo.Zapraszamy
 9. Nowo wyświeceni kapłani w Towarzystwie Chrystusowym odprawiają Msze św prymicyjne w intencji dobrodziejów i ofiarodawców. Formularze do wpisania tych intencji są wyłożone przy wyjściach ze świątyni. Zachęcamy aby o takie Msze św poprosić.
 10. Dnia 01 czerwca przypada Dzień Dziecka. Zapraszamy wszystkie dzieci z Liturgicznej Służby Ołtarza, scholki Ottonutki, a także z Oazy Dzieci Bożych na ognisko przy domu parafialnym na g. 19:00. Prosimy jednakże o to by dzieci się zapisały. Zgłoszenia i zapisy dzieci u ks Przemka lub u s. Eweliny.
 11. Wyjazd dzieci na Górę Tabor Junior dnia 15 czerwca. Zostały 4 wolne miejsca. Informacje i zapisy u ks. Przemka. Koszt wyjazdu to 30zł (płatne do 2 czerwca).
 12. W dniu 23 czerwca przypada dzień ojca. Z tej okazji zapraszamy wszystkich ojców z dziećmi na spływ kajakowy i na ognisko do Drawna dnia 22 czerwca(sobota).Zapisy i wpłata do przyszłej niedzieli u ks. Przemka.
 13. Wakacyjny wyjazd dla dzieci w dniach 15-20 lipca. W tym roku jedziemy pod namioty na południe Dolnego Śląska i do Republiki Czeskiej. Zwiedzimy m.in. Wrocław, Legnicę, Skalne Miasto, Bardo i Skalisko. Koszt wyjazdu to 690zł. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Przemka.
 14. Organizujmy dla młodzieży wyjazd na Ogólnopolski Zlot Młodzieżowy – Góra Tabor. wciąż ks Damian przyjmuje zgłoszenia.
 15. Dni Ottonowe 07 – 09 czerwca (piątek-sob-niedz). Mamy dwie prośby związane z Festynem: jedna prośba o fanty na grę losową – mogą być bardzo różne przedmioty byle nie zniszczone i nadające się do użytku. Można je przynosić do zakrystii. Druga prośba to jakieś ciasto – raczej nie drożdżowe..
 16. Wszystkim Solenizantom tygodnia – Jubilatom życiowym i Małżeńskim – serdeczne pozdrowienie i błogosławieństw
 17. Dzisiaj są u nas przedstawiciele jednego z wydawnictw katolickich. Pragną przedstawić pewną ofertę wydawnicza dla małżonków i rodzin. bardzo proszę o przedłożenie tej oferty..
 18. PIERWSZA KOMUNIA ŚW – podziękowania:
  Serdeczne podziękowania pragnę wypowiedzieć:
  – Rodzicom, Chrzestnym, Babciom i Dziadkom – za troskę o dzieci, o ich wiarę, za świadectwo życia wiarą.
  – Dyrekcji Szkoły, Siostrom Katechetkom i Paniom, Nauczycielom i Wychowawcom
  – Podziękowanie Siostrom: Siostrze Przełożonej i s Annie za piękne dekoracje i ukwiecenie naszej świątyni, za ofiarną piękną pomoc
  Szczególne podziękowanie dla Siostry Eweliny – tak trudno to posługa a tak ofiarnie spełniana prze Siostrę – w szkole, i tutaj w Parafii w kościele – na niedzielnych Mszach św, na katechezie przed komunijnej, wiele działań i posług bardzo pięknie spełnionych !!! W Dzień Imienin najserdeczniejsze życzenia dla s Eweliny !!!
  Podziękowanie dla ks Przemka za trud i posługę duszpasterską dla dzieci w tym całorocznym przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej !!
 19. Podziękowanie Rodzicom co sprzątali naszą świątynię, wokół kościoła, dekorowali, i poczynili wiele przygotowań i starań. Radzie Rodziców – za całoroczne starania, czas poświęcony, tyle pomocy okazali na w tym toku przygotowań przez rok cały.
  Podziękowanie za dar ołtarza – w tym roku jest to piękny Obraz Kanonizacyjny św Jana Pawła II – taki własnie jaki winien być przedmiotem kultu w świątyni
  Od jutra Biały Tydzień dla dzieci Pierwszokomunijnych – codziennie na godz 18.oo. Na poniedziałkowy wieczór zapraszamy szczególnie rodziców. Dzień Matki przekładamy właśnie na poniedziałek, kiedy to ofiarujemy naszym Mamom wiele modlitwy i piękne życzenia – na Mszy św. wieczornej
  Zaproszenia dla chłopców do grupy ministrantów. Będzie też po wakacjach oferta dla dzieci – Oaza dzieci Bożych.