NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21.04.2019r.

 1. Życzenia Ks. Arcybiskupa.
 2. Przypominamy o obowiązku Spowiedzi i Komunii św. okresie Wielkanocnym.
 3. Podziękowania:
  Dziękuję wszystkim, którzy mieli swój wydatny wkład w przygotowanie i przebieg Świąt Paschalnych;

  • Dziękuję współbraciom kapłanom za wiele trudu i posługi kapłańskiej – w świątyni, w konfesjonałach, w kancelarii i wobec chorych.
  • Podziękowanie za dekoracje świąteczną – najpierw za niezwykle piękny w tym roku Boży Grób – s. Monika, p Andrzej Papis, p. Bogusław Bekier. Podziękowanie dla s. Anny – za piękne udekorowanie kwiatami naszej świątyni na Paschalne Święta.
  • Podziękowanie dla młodzieży z KSM – za za bardzo pomysłową scenografię kaplicy na Wielkoczwartkowe czuwanie
  • Podziękowanie Służbie Liturgicznej – lektorom i ministrantom, Szafarzom Eucharystii za piękna asystę na Liturgii Triduum Paschalnego !
  • Słowa uznania i wdzięczności dla Zespołu Cantus Delitium pod dyrygenturą p Tomasza Szutkowskiego Kantora i Organisty – te piękne śpiewy jakże uświetniły celebracje liturgiczne Triduum Paschalnego. serdeczne dzięki. I już w tej chwili pragnę zapowiedzieć że Zespól Cantus Delitium ma za tydzień 10-lecie Działalności. Koncert Galowy będzie 27 kwietnia tj w najbliższą sobotę g 19.oo. Najserdeczniej na tę Uroczystość – imieniem Zespołu zapraszamy
  • Serdeczne podziękowanie dla kilkuosobowej grupy Parafian za posprzątanie świątyni. Robią to zresztą regularnie co tydzień – i bardzo ofiarnie. I dzięki temu jest tutaj tak czysto i przyjemnie.
  • Podziękowanie za pięknie prowadzone czuwania, adoracje, modlitwy w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
  • za udział w Procesji Rezurekcyjnej poprzez niesione figury, sztandary feretrony. Podziękowanie dla panów ze Straży Pożarnej za wartę przy Najświętszym  Sakramencie

   Wszystkim tym wymienionym grupom i Osobom należą się doprawdy gromkie brawa, aplauz..

  • Wszystkim którzy czynnie włączyli się w Liturgię przez śpiew psalmów, czytanie Słowa Bożego, czytanie modlitw
  • Podziękowanie zespołowi Caritas i grupie ofiarnych dziewcząt z Woluntariatu Młodzieżowego – za ofiarna posługę i gromadzenie środków finansowych i żywności na pomoc dla ubogich. Rozdaliśmy kilkadziesiąt świątecznych paczek żywnościowych.
  • Podziękowanie dla Parafian za ofiarne serca – za jałmużnę wielkopostną składaną przy sprzedaży świec, baranków i palm – za artykuły żywnościowe na tę pomoc dla ubogich, za ofiary pieniężne, za datki na kwiaty. Podziękowanie za jałmużnę i ofiary na organy złożone podczas świecenia pokarmów.
  • Imieniem księży i własnym – serdeczne podziękowanie za życzenia składane nam w dzień kapłaństwa – Wielki Czwartek, za kwiaty, z modlitwę
  • Podziękowanie i uznanie wszystkim, którzy uczestniczyli w Wielkim Poście w Rekolekcjach Parafialnych, w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, nabożeństwach pasyjnych. Za udział w Triduum – wszystkim przekazuję wdzięczne słowa i modlitwę

   Dalsze Ogłoszenia:

 4. Jutro Drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Msze św; w porządku niedzielnym. Pierwsza Msza św o g 7.oo Taca Na KUL i Wydział Teologiczny
  Z racji na Święta Wielkanocne – tacę inwestycyjną przełóżmy – proszę – na następną niedzielę tj. Niedzielę Bożego Miłosierdzia
 5. Oktawa Wielkanocna czyli Czas Wielkanocny świąteczny – całe 8 dni !! zapraszamy do świątyni by radować się Zwycięstwem Chrystusa i korzystać z Owoców Zbawczej Męki i Chwalebnego Zmartwychwstania. Porządek Mszy św – w tygodniu: 6.3o; 9.oo i 18.oo
 6. W tym Tygodniu:
  • Poniedziałek Wielkanocny po Sumie tj ok. 13-tej szczególne błogosławieństwo dla tych którzy żyją pracują poza granicami Ojczyzny i przybyli na Święta. Otrzymają też wskazania – Dekalog Emigranta.
  • Chór Parafialny wciąż jest na etapie powstawania. Potrzeba jeszcze trochę głosów – zapraszamy – czwartek g. 17.3o
  • W piątek – Wieczór Chwały – g. 18.oo – Msza św a po niej Modlitwa uwielbienia i modlitwa uzdrowienia.
  • w sobotę – Koncert Jubileuszowy zespołu Cantus o g. 19.oo
 7. Za tydzień – Niedziela Bożego Miłosierdzia – zapraszamy wszystkich PARAFIAN i Gości na Święto Miłosierdzia Bożego na godz. 15-tą. Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie odprawiana niejako podwójnie bo ta parafialna – przed wieczorną Mszą św. o g. 17.45 ale także Wspólnota Przyjaciół Jezusa będzie prowadziła Nowennę i Koronkę – w Kaplicy Adoracyjnej – codziennie o g. 15.oo
 8. WYJAZDY – PIELGRZYMKI:
  Dwie duże pielgrzymki wyruszają za kilka dni z naszej Parafii: > Pielgrzymka do Ziemi Świętej a także >Pielgrzymka do Stolicy Apostolskiej czyli do Rzymu. Zapewne Pielgrzymi będą dużo modlić sie za Parafię. Prosimy wiec o modlitwę za Pielgrzymów – o szczęśliwą drogę i duchowe owoce pielgrzymki.

  Jeśli chodzi o Pielgrzymkę do Włoch i Rzymu – 30. 04. 2019 – to prośba do Uczestników o zapoznanie sie z szczegółowymi wskazaniami które są umieszczone w tablicach ogłoszeń.

  • Dni Młodych w Goleniowie – 01 – 03 maja. 3 dni – koszt 100 zł. zgłoszenia u ks Damiana i s. Anny.
  • Wyjazdowy dzień Skupienia dla Kół Różańcowych, Arcybractwa Straży Honorowej, Chóru Parafialnego, Caritasu i Woluntariatu – do Sanktuarium Pani Słuchającej w Rokitnie – w dniu 18 maja tj sobota. Koszt 30 zł Wszystkich zainteresowanych ta pielgrzymką proszę o krótkie spotkanie za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia po Sumie czyli o g. 13.oo
  • Spotkanie organizacyjne Pielgrzymki na Sanktuaria Dolnego Śląska – 19 maja tj niedz g. 13.oo
  • I jeszcze – Pielgrzymka Bractwa Różańcowego – do Pani Fatimskiej na Słonecznym w Szczecinie w dniu 04 maja tj sobota – dojazd w dowolny sposób. szczegóły na plakatach.

Polecamy najnowsze świąteczne wydanie czasopisma „Miłujcie się” – świetne teksty. Także Świąteczne wydania Gościa Niedzielnego – piękne, kolorowe i bardzo dobre ciekawe artykuły – piękna lektura na czas Świąteczny.

Życzenia:
Z okazji Świąt życzę imieniem własnym i w imieniu Księży i Sióstr Misjonarek – wszystkim Drogim Parafianom i miłym Gościom pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wielkanocne:
Szanowni Goście, Drodzy Parafianie, Chrystus Pan żyje, nie jest jedynie wspomnieniem. On żyje i do Niego należy ostatnie słowo. życzymy Wam Drodzy Parafianie i Goście byście nigdy w to nie zwątpili, byście nie stracili z oczy Jezusa Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Was prawdziwym pokojem, którego świat dać nie może, niech daje siłę do pokonywania trudności, obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem.
Błogosławionych Świąt i radosnego rodzinnego świętowania
Chrystus Pan Zmartwychwstał ! Prawdziwie Zmartwychwstał