IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019

 1. Rozpoczynamy dzisiaj z łaska Bożą – święty czas Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych. Najserdeczniej witamy ks. dr Jarosława Staszewskiego – kustosza Sanktuarium NSPJ w Szczecinie i Wikariusza Biskupiego. Powierzamy jemu całą naszą wspólnotę Parafialną i siebie samych – naszą drogę wiary a by dopomógł nam  w drodze do zbawienia.
  Program Rekolekcji – z Biuletynu..
  Prosimy a by każdy zabrał ze sobą Biuletyn z programem Rekolekcji. Prosimy  o modlitwę  – o owoce duchowe rekolekcji
  Lektura na czas Rekolekcji – Kompendium – „Wszystko o spowiedzi” –
  Treść: Spotkanie z Jezusem Uzdrowicielem. Rodzaje grzechów. Czemu muszę to mówić księdzu? – Pan Bóg posługuje się spowiednikiem. Rachunek sumienia w oparciu o stacje Drogi Krzyżowej. Żal za grzechy. Kary za grzechy. Spowiedź generalna – absolucja  generalna. Tajemnica spowiedzi  – wydanie albumowe 100 stron w kolorze, cena  10 zł – do nabycia – w niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła, a w pon – do środy – po Mszach św. na g. 9.oo i 18.oo
 2. Dzieła miłości miłosiernej:
  • Parafialny Zespół Caritas i Wolontariat Młodzieżowy  rozprowadzają  Świece Paschalne i Baranki na wielkanocny stół.  Jest to też  okazja do złożenia wielkopostnej jałmużny na świąteczną pomoc dla ubogich.
  • Parafialny Zespół Caritas prosi aby zgłaszać do Caritasu osoby starsze będące w trudnej sytuacji materialnej i Caritas przygotuje dla tych osób pomoc świąteczną.
  • Przez niedziele Wielkiego Postu jest  wystawiona skarbona na kwiaty do Bożego Grobu – przed ambonką na balaskach. dziękujemy bardzo za ofiary.
 3. W tym tygodniu:
  • Wtorek 02. 04  – Rocznica Śmierci św Jana Pawła II -przed  wieczorną Mszą św Litania do św. Jana Pawła II
  • Najbliższa środa – z racji ze jest to pierwsza środa miesiąca – szczególna modlitwa za Emigrację na Nowennie o g. 8.45.
  • Natomiast wieczorem spotkanie i narada Parafialnego Zespołu Caritas i Grupy Woluntariatu Młodzieżowego o g. 19.oo – bardzo wciąż zapraszamy młodzież do włączenia się w pełnienie dzieł miłości miłosiernej.
  • Pierwszy Czwartek miesiąca – o 17.oo Godzina  Święta w Kaplicy Adoracyjnej
  • Pierwszy Piątek miesiąca – od rana postaramy się dotrzeć do chorych z posługą sakramentalną,  Msza sw w duchu wynagrodzenia NSPJ o g. 12.oo, posługa w konfesjonale od g. 16.3o.
  • W piątek – posiedzenie Rady Parafialnej o g. 19.oo zapraszam
  • Najbliższa sobota to także Pierwsza Sobota Miesiąca – wieczorne nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny rozpocznie się o g. 17.oo Zapraszamy serdecznie.
 4. Archidiecezjalne Dni Młodych ADM w Goleniowie 01-03 maja. Koszt 100,-. Zapisy u ks Damiana lub s. Anny
 5. We czwartek kolejna próba powstającego Chóru Parafialnego – godz. 18.oo – w salce przy kościele – najserdeczniej zachęcamy i zapraszamy w szeregi Chóru. Wciąż jeszcze jest potrzeba kilka osób, a najbardziej mężczyzn. Bardzo prosimy
 6. W najbliższą niedzielę 7 kwietnia – spotkanie organizacyjne przed Pielgrzymką do Włoch i Rzymu – po Sumie czyli o g 13.oo. Wciąż dwa wolne miejsca czekają na chętnych pielgrzymów.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Konferencje przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa na Mszy św. o g. 18.oo wieczorem. Zachęcamy narzeczonych do uczestnictwa. 
 8. Przyjmujemy wciąż zgłoszenia na Ekstremalna Droga Krzyżowa w Puszczy Goleniowskiej – całonocne przejście 52 km z 12 na 13 kwietnia. Zapisy u ks. Damiana
 9. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej a także domu Księży Chrystusowców – ks. Romualda Greya. Będzie nas wspierał w duszpasterskich obowiązkach. Powierzamy Osobę ks. Romualda troskliwej pieczy Parafian.
 10. Polecamy najnowszy tygodnik „Gość niedzielny”, a w nim 16 stronicowy dodatek zdrowotny – „Ziołowa apteczka na wiosnę” a także o fałszywych niusach w mediach i internetowym hejcie.
 11. Solenizantom i Jubilatom tygodnia – serdeczne pozdrowienie.