III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019.

 1. Dzieła miłości miłosiernej:
  • Parafialny Zespół Caritas i Wolontariat Młodzieżowy rozprowadzają Świece Paschalne i Baranki na wielkanocny stół. Jest to też okazja do złożenia wielkopostnej jałmużny na świąteczną pomoc dla ubogich.
  • Parafialny Zespół Caritas prosi aby zgłaszać do Caritasu osoby starsze będące w trudnej sytuacji materialnej i Caritas przygotuje dla tych osób pomoc świąteczną.
  • Od dziś – przez niedziele Wielkiego Postu będzie wystawiona skarbona na kwiaty do Bożego Grobu – przed ambonką na balaskach. dziękujemy bardzo z te ofiary.
 2. Film „Miłość i Miłosierdzie” – w najbliższą sobotę o g. 17.oo i w niedz też g. 17.oo. Kto chciałby zamówić bilet w cenie 12 zł – prosimy o wpłatę przy stoliku przed Obrazem Matki Bożej. Bilety będzie można otrzymać o 16.50 przed seansem w Pyrzyckim Domu Kultury.
 3. W poniedziałek, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy obchodzić Archidiecezjalny Dzień Świętości Życia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą na godz. 18.oo a podczas niej Adopcja Dziecka Poczętego i modlitwa obrońców życia.
 4. W tym Tygodniu Rekolekcje dla młodzieży
  • 25 – 26 – 27 marca – poniedziałek, wtorek i środa. Porządek poniedziałkowy:
   9.oo – uczniowie Technikum i Liceum Ogólnokształcące
   10.3o – Gimnazjum Publiczne
   11.3o klasy VII i VIII + Gimnazjum Społeczne
 5. Następnie 27-28 i 29 Rekolekcje dla uczniów szkól Podstawowych – środa, czwartek i piątek. Program na środę:
  • 9.oo Msza sw dla uczniów klas VII i VIII
   10.3o – uczniowie klas I, II i III
   11.3o klasy IV, V i VI

   Prosimy gorąco o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży – o duchowe owoce tych rekolekcyjnych spotkań z Panem Bogiem.

 6. Ze względu na rekolekcje – poranna Msza św o g. 9.oo – od poniedziałku do piątku będzie odprawiana w Kaplicy Adoracyjnej.
 7. Natomiast w piątek – ze względu na rekolekcje dla dzieci – wyjątkowo – nie będzie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 9.3o ale jest przeniesiona na g. 15.oo. Czyli w piątek jest taki układ Nabożeństw Dróg Krzyżowych: 15.oo; 16.45 – dla dzieci; 17.3o – parafialna i 18.3o – dla młodzieży
 8. Parafialne Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się za tydzień w niedzielę 31 marca i potrwają do środy. Prosimy o rezerwacje czasową aby wziąć udział w rekolekcjach i o modlitwę – o owoce duchowe rekolekcji
 9. We czwartek kolejna próba powstającego Chóru Parafialnego – godz. 18.oo – w salce przy kościele – najserdeczniej zachęcamy i zapraszamy w szeregi Chóru. Wciąż jeszcze jest potrzeba co najmniej 10 osób. Bardzo prosimy
 10. Archidiecezjalne Dni Młodych ADM w Goleniowie 01-03 maja. Koszt 100,-. Zapisy u ks Damiana lub s. Anny
 11. Konferencje przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa rozpoczną się 07 kwietnia tj. niedziela na Mszy św. o g. 18.oo. Zachęcamy narzeczonych do uczestnictwa.
 12. Ekstremalna Droga Krzyżowa w Puszczy Goleniowskiej – całonocne przejście 52 km z 12 na 13 marca. zapisy u ks Damiana
 13. Polecamy najnowszy tygodnik „Gość niedzielny”
 14. Solenizantom i Jubilatom tygodnia – serdeczne pozdrowienie.