OGŁOSZENIA – I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019r.

1. Serdeczne podziękowanie dla ks Marcina Stefanika – Dyrektora Referatu Powołaniowego za wprowadzenie nas w błogosławiony czas Wielkiego Postu przez jego wskazania wygłoszone we Środę Popielcowa i w dzisiejszej nauce.

2. Dzisiaj – w Pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Zachęcamy do podjęcia postanowień na błogosławiony czas Wielkiego Postu. Nie straćmy tych niedziel wielkopostnych, Dróg Krzyżowych, Gorzkich Żali, czasu rekolekcji i innych okazji do odnowienia duchowego, do pojednania z Panem Bogiem i z bliźnimi. Dzisiaj Nabożeństwo Pasyjne Gorzkich Żali o godz. 17.oo. Najserdeczniej zapraszamy

3. Parafialne Rekolekcje wielkopostne odbędą się od 31 marca do 03 kwietnia. Prosimy o modlitwę w intencji Rekolekcji.

4. W piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

 • 9.30 – dla Starszych
 • 16.45 dla dzieci
 • 17.30 Parafialna – ogólna
 • 18. 30 dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania.

5. GRUPY – spotkania:

 • Parafialna Rodzina Radia Maryja zaprasza w najbliższą środę na g. 9.oo – Msza św, adoracja i Różaniec a po modlitwie spotkanie członków wspólnoty
 • Parafialny Zespól Caritas – najbliższa środa – Msza sw o g. 18.oo a po niej narada Zespołu
 • Woluntariat Młodzieżowy – spotkanie i narada we środę o g. 19.oo bardzo zapraszamy
 • Rada Katechetyczna – spotkanie we czwartek o g. 15.oo
 • Tworząca się drużyna harcerska – spotkanie i narada grupy – najbliższy piątek g. 17.oo
 • Kolejna próba Orkiestry – najbliższa sobota g. 9.oo rano
 • Udało się zawiązać Koło Różańcowe Mężczyzn – gratulacje dla panów z Róży bo to pierwsze męskie Koło Różańcowe w naszej Parafii – spotkanie Koła dziś po Sumie czyli o g. 13.oo
 • Podejmujemy próbę utworzenia Chóru Parafialnego. Zainteresowanych tą ideą i a mających trochę odwagi cywilnej zachęcamy i zapraszamy. Listy na wpisanie swojej kandydatury są wyłożone przy wyjściach z kościoła. Prosimy tam wpisać swoje nazwisko i zobaczymy jaka grupa się zbierze – czy damy rade rozpocząć próby Chóru. Najserdeczniej zachęcamy.
 • Jeśli chodzi o Pielgrzymki – wszystkie grupy są już skompletowane i listy zamknięte.

6. Ogłoszenie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością …

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: „Droga krzyża” – o naśladowaniu Jezusa i o godzeniu się z wolą Bożą w przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu. O sensie umartwienia, postu i pokuty. O tym dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci i wnuków.

8. Ponawiamy informację o sportowej imprezie jaka będzie maiła miejsce w Pyrzycach w najbliższą niedzielę – tzw „Pyrzycka Szybka Dycha”. W związku z tym – przez całą niedzielę centrum Pyrzyc będzie wyłączone z ruchu dla samochodów.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – najserdeczniejsze pozdrowienie i życzenia i dar modlitwy.