OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03. 03. 2019 – 8 niedz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03. 03. 2019 – 8 niedz

1. Dzisiejsza niedz jest ostatnią przed Wielkim Postem. Zachęcamy do podjęcia postanowień na błogosławiony czas Wielkiego Postu. Nie straćmy tych niedziel wielkopostnych, Dróg Krzyżowych, Gorzkich Żali, czasu rekolekcji i innych okazji do odnowienia duchowego, do pojednania z Panem Bogiem i z bliźnimi.

2. Najbliższa środa 06 marca to już Środa Popielcowa, która otwiera święty czas Wielkiego Postu – czasu pokuty, modlitwy i umartwienia przygotowującego do Świąt Wielkanocy. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

> Porządek Mszy Świętych we Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godz. : 6.30; 9.00; 12.00; 17.00; i 18.00; Na Filiach: Okunica – 17.oo, Rzepnowo 17.oo i Stróżewo – 17.oo

3. W piątki Wielkiego Postu – Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

> 9.30 – dla Starszych

> 16.45 dla dzieci

> 17.30 Parafialna – ogólna

> 18. 30 dla młodzieży, dla kandydatów do Bierzmowania

ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA TE NABOŻEŃSTWA !!!

Prowadzenie Nabożeństwa Parafialnej Drogi Krzyżowej o g. 17.3o – jest wywieszone na tablicach ogłoszeń. w najbliższy piątek prowadzi Straż Honorowa NSPJ.

W najbliższy piątek ta Droga Krzyżowa będzie miała szczególny rys – będzie to Nabożeństwo przebłagalne za grzechy ludzi Kościoła – biskupów, księży, sióstr, katechetów, takze działaczy katolickich i zwykłych katolików – będziemy błagać Boga o wybaczenie naszych win – Nabożeństwo o g. 17.3o a po nim Modlitwa Przebłagalna i Msza św w duchu zadośćuczynienia

4. Zawiązuje się Róża Różańcowa mężczyzn – najserdeczniej obecnych tu Panów zachęcamy. Spotkanie Mężczyzn którzy chcieli by utworzyć Koło Różańcowe-dzisiaj po Sumie czyli o g. 13.oo. Bardzo zapraszamy.

5. Wyjazd dla dzieci z Chórku Ottonutki na zgrupowanie do Międzyzdrojów w dniach 27-28 kwietnia. Zapisy dzieci czy u ks Przemka czy też u s. Eweliny

6. Kurs przygotowujący do Sakramentu Małżeństwa zostanie przeprowadzony od 07 kwietnia tj niedz – na Mszy sw o g. 18.oo.

7. Wciąż są dwa wolne miejsca na Pielgrzymkę do Włoch i do Rzymu na początku maja br. Zachęcamy a zgłoszenia i informacje u ks prob

8. Pyrzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji prosi o przekazanie informacji o masowej imprezie sportowej – tzw „Pyrzycka Szybka Dycha” – który bedzie miał miejsce za dwa tygod tj 17 marca. W związku z tym centrum Pyrzyc bedzie wyłączone z ruchu przez całą niedzielę.

9. Gość niedzielny – z bardzo atrakcyjną zawartością – polecamy.

10. Najnowszy Biuletyn z informacjami na czas Wielkiego Postu jest wyłożony przy wyjściach z kościoła. Prosimy zabrać bo będzie pomocny w przezywaniu Wielkiego Postu.

11. Solenizantom i Jubilatom tygodnie – serdeczne pozdrowienie !