OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 niedz. zw. 24. 02. 2019.

1. Dzisiaj po Sumie tj o g. 13.oo – spotkanie organizacyjne w sprawie Pielgrzymki do Włoch i do Rzymu.

2. W dniu wczorajszym udało sie zawiązać zalążek Orkiestry Parafialnej. Wciąż zapraszamy i zachęcamy bo trzeba jeszcze koniecznie kilka osób. najbliższa próba – w piątek o g. 19.oo – w plebani.

3. Taca inwestycyjna przyniosła kwotę 11.320 zł. Najserdeczniejsze podziękowanie. Ogrzewanie kościoła działa juz dzisiaj w sposób pełny i wydajny.

4. Serdeczne podziękowanie pragnę wypowiedzieć za pięknie wczoraj wykonane wiosenne porządki wokół naszego kościoła. Pomimo chłodu prze ponad 5 godz bardzo ofiarnie pracowali..

Należą sie tym osobom wyrazy wdzięczności i uznania za troskę o czystość i ład wokół świątyni.

5. Od kilku dni cieszymy sie pięknym relikwiarzem dla św Relikwii św Ottona z Bambergu. Wykonawcom i ofiarodawcom relikwiarza wypowiadam serdeczne podziękowanie a są nimi p Stanisław Okraska i jego firma i pracownicy firmy: Mateusz Kulasa, Leszek Fider i Dariusz Soloch. bardzo im serdecznie dziękuję, tym bardziej ze wykonują jeszcze sarkofag na Relikwie św Jana Pawła II. Mamy należyty relikwiarz a zatem bedzie teraz możliwe aby błogosławić relikwiami sw Ottona a takze wystawiać je do adoracji. Po Wielkanocy wprowadzimy specjalne Nabożeństwo ku czci św Ottona – głównego Patrona naszej Parafii. Będzie odprawiane w niedziele na zakończenie adoracji o g. 17.45.

6. W tym tygodniu:

> Czwartek – Godzina Święta – Adoracja Straży Honorowej NSPJ od g. 17.oo w Kaplicy Adoracyjnej

> Piątek Miesiąca – posługa u Chorych od godzin porannych, a od g. 16.30 – Spowiedź, adoracja, modlitwa.

> Pierwsza Sobota Miesiąca – g. 17.oo: Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, Różaniec, Wymiana Tajemnic Różańcowych

7. Konferencje przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa rozpoczną sie 07 kwietnia w niedz na Mszy sw o g. 18.oo. Zachęcamy narzeczonych do uczestnictwa.

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej, czyli kim są mężczyźni z obrączkami, których widzimy w prezbiterium? kościelny „savoir-vivre”, czyli jak zachować się w kościele; o tym, dlaczego Kościół jest hierarchiczny

9. Solenizantom i Jubilatom tygodnia ślemy serdeczne błogosławieństwo i pozdrowienie.