Ogłoszenia duszpasterskie 17.02.2019

1. Mamy dziś radosną wiadomość – udało sie nareszcie uruchomić system grzewczy w naszym kościele. Każdy chyba odczuwa ze jest zupełnie inne powietrze i temperatura dzisiaj w naszej świątyni. Trochę już jakby pod koniec sezonu grzewczego ale przecież zainstalowany został na wiele sezonów i oby nam szczęśliwie służył. Mamy nadzieje jakoś w marcu rozliczyć juz tę inwestycję i przystąpić do prac przy wzmocnieniu czy pewnej przebudowie chóru kościelnego aby latem budować na nim piękne organy. Tworzymy też fundusz budowlany aby rozpocząć prace fundamentowe dla Centrum Duszpasterskiego. Za zrozumienie tych znacznych wydatków i za ofiarność na te cele wypowiadam serdeczne podziękowanie.

2. W najbliższą sobotę tj 23 lutego wypada dzień Imienin ks Damiana Jędrzejaka. Msza sw za Solenizanta o g. 18.oo wieczorem. Bardzo zapraszamy.

3. Chcemy rozpocząć działalność drużyny harcerskiej – spotkanie zainteresowanych – dzisiaj po wieczornej Mszy św g. 19.oo. Zapraszamy czy i chłopców i dziewczyny -każdego kto jest zainteresowany harcerskim duchem i programem, a ten program to hasło Bóg – Honor – Ojczyzna

4. Wznawia działalność Grupa Woluntariatu Młodzieżowego – spotkanie najbliższy piątek – 22 lutego o g. 19.oo zachęcamy

5. Orkiestra Parafialna spotkanie wszystkich zainteresowanych – zarówno młodszych jak i dorosłych i starszych – najbliższa sobota o g. 9.oo rano.

6. Kandydaci na ministrantów – pierwsze spotkanie sobota g. 9.3o

7. Najbliższa sobota to także generalne porządki wokół kościoła.. Rozpoczynamy o g. 9.oo. Prosimy o pomoc

8. Konferencje przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa rozpoczną sie u nas 07 kwietnia tj niedz na Mszy sw o g. 18.oo.

9. Przypominamy o tym ze stały dyżur w konfesjonale ma miejsce w każdy piątek od g. 17.oo do 18.15. Warto wtedy zaplanować czy to spowiedź przed chrztem, ślubem czy generalną z życia.

10. Zachęcamy najserdeczniej do nawiedzania Kaplicy Wieczystej Adoracji. Codziennie od g. 9.30 do 18tej. Kaplica jest ogrzewana, ciepła i funkcjonalna.

11. PIELGRZYMKI:

> dzisiaj po Sumie tj o g. 13.oo spotkanie w sprawie pielgrzymki do Francji i Północnych Włoch latem br

> za tydzień w niedz o g. 19.oo – spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej w kwietniu

> także za tydzień w niedz o g. 13.oo – spotkanie organizacyjne w sprawie Pielgrzymki do Rzymu w maju br – są pilne sprawy do przekazania.

12. Dzisiaj najnowszy tygodnik „Gość Niedzielny” a w nim

13. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny, urodziny czy inne świąteczne wydarzenia – przesyłamy serdeczne pasterskie błogosławieństwo i pozdrowienia.