OGŁOSZENIA PARAFIALNE BOŻE NARODZENIE – 25. 12. 2018

ŻYCZENIA:

> Drogim Parafianom i Miłym Gościom przekazuję w imieniu Księzy Chrystusowców i Sióstr Misjonarek – serdeczne świąteczne życzenia. Pragniemy życzyć aby ten czas Bożego Narodzenia przyniósł pokój, ożywił wiarę, umocnił miłość i odnowił nadzieję –w każdej RODZINIE, W KAŻDYM DOMU, w każdym sercu.

Bądźmy w te Święta razem, dzielmy się radością, dzielmy się Dobrą Nowiną. Niech w każdym domu zagości miłość, wiara, pokój i radość. Niech Maryja – Święta Boża Rodzicielka – Pani Wniebowzięta – prowadzi każdą Rodzinę i całą naszą Wspólnotę Parafialną. Błogosławionego i rodzinnego czasu świąt Narodzenia Pańskiego.

> ŻYCZENIA Ks Arcybiskupa…

2. Warto w tym szczególnym okresie pomyśleć o najbliższych, a dziś nieobecnych pośród nas. Niektórzy wyjechali za pracą, szukając za granicą lepszego życia. Teraz czekają na nasze duchowe wsparcie. Innych Pan nasz powołał już przed swoje oblicze. Im takze dajmy świąteczny upominek – w postaci serdecznej modlitwy za nich.

3. Msze sw w Boże Narodzenie: 9.oo; 10.30; 12.oo; 13.15 i 18.oo. W szpitalu o g. 15.oo.

4. Jutro – Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Świętego Szczepan. Msze św pierwsza o g. 7.oo i następne w porządku niedzielnym – do godz. 18tej. Tego dnia modlimy się w intencji KUL-u i Wydziału Teologicznego US. Taca w całości przeznaczona jest na KUL im św Jana Pawła II i na Wydział Teologiczny w Szcz.

5. W najbliższą niedzielę – Uroczystość Świętej Rodziny. W samą Uroczystość o g. 12.oo – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Będzie szczególna modlitwa za małżeństwa i błogosławieństwo.

6. KOLĘDA – rozpoczniemy na Filiach już we czwartek, W czasie duszpasterskiej wizyty kolędowej, pragniemy zanieść Wam Boże błogosławieństwo i duchowe wsparcie w wierze. Program kolędy został wydrukowany, wychodząc z kościoła można zabrać wydruk grafiku kolędy. Przypomnimy go jutro w Świętego Szczepana

7. PODZIEKOWANIA.

Pragniemy wypowiedzieć słowa podziękowań tym, którzy tak wiele prac wykonali teraz przed Świętami przy Bożonarodzeniowej dekoracji świątyni pod wodzą – Przełożonej -s Moniki i s Anny p Andrzeja Papisa, Bogusława Bekiera – przewod Rady Paraf i p Damiana Błażejewskiego – Radnego Paraf .

> Choinki – wycinka, transport – przywiezienie i ustawienie w świątyni:

pracowali przy Szopce, i dekoracjach świątecznych – Choinki, wycinka, przywózka, ustawianie i wykonanie Szopki:

wspomniani p Andrzej, p Bogusław p Damian, a także: Józef Pluta, Tomasz Kowalski, Marek Maciewicz, Piotr Szol, Wiesław Imiela, Tomasz Szmendiuk, Marcin Senderek, Michał Senderek, Ireneusz Pluta, Ireneusz Świetlinski, Andrzej Świetlinski, Paweł Danielewicz, Czesław Adach, Stanisław Barański, Mateusz Pawluk

> Dziękujemy też młodzieży z KSM za pomoc:

Światła na choinkach – Wiktor Stankiewicz, Patryk Soroka, Michał Kowalski, Jarek Kasperski, Kacper Gajewski i Michał Kowalski

przygotowanie figurek do szopki:

Remigiusz Pajor, Agnieszka Gajewska, Kaja Dębowska, Wiktoria Migdał i Martyna Prajzendanc

> W tym roku – te piękne choinki podarowali: Wojciech Siadczyński, Dariusz Dziengowski, Marcin Kowalski, także p Dyrektor Parku Dendrologicznego w Przelewicach Beata Osińska Wszystkim tym Osobom serdeczne wyrazy wdzięczności!

> Podziękowanie dla Sióstr Misjonarek za piękny wystrój świątyni.

> Serdeczne podziękowanie paniom z Parafialnego Zespołu Caritas i osób które je wspierały – za przedświąteczne porządki w kościele !

> Serdeczne podziękowanie dla Służby Liturgicznej Ołtarza – dla lektorów i ministrantów,

> podziękowanie p Tomasza Kantora i organisty.

Podziękowanie wielkie wszystkim którzy okazali serce dla ubogich i składali ofiary na Caritas, kupowali świece w akcji Wigilijne Dzieło Świątecznej Pomocy Dzieciom.

> Podziękowanie dla Zespołu Caritas za ogromną posługę dla ubogich. Przed świętami duża ilosć osób starszych samotnych otrzymały świąteczne prezenty.

> Podziękowanie wszystkim uczestnikom porannych Rorat, uczestnikom rekolekcji adwentowych i Misji u stóp Krzyża – za piękne czuwanie adwentowe.

> Podziękowanie wszystkim którzy przesyłali nam życzenie świąteczne