OGŁOSZENIA – 4 NIEDZ. ADWENTU – 23.12.2018

1. Parafialny Zespół Caritas prowadzi akcję –„Wigilijne Dzieło Świątecznej Pomocy Dzieciom” – świece wigilijne, kartki i świąteczne ozdoby, Opłatki na wigilijny stół.

Dzisiaj także dzieci z Chórku „Ottonutki” i ich Rodzice przeprowadzają kiermasz pysznych pierniczków świątecznych a także ładnych stroików – bardzo zachęcamy

2. Roraty – ostatnie już w tym roku – jutro o g. 6.oo. :

3. Jutro Wigilia – Msze św jedynie rano tzn o g. 6.oo i o g. 9.oo.

Spowiedź w dniu wigilijnym: > 6.oo – 7.oo i > 9.oo – 12.3o

W czasie wieczerzy wigilijnej – prosimy aby zadbać w domach rodzinnych o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tego spotkania rodziny przy wigilijnym stole. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, przeproszenia. Niech wigilijną wieczerzę poprzedzi wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego o narodzeniu Zba­wiciela świata łamanie się opłatkiem; niech towarzyszy wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i tek wiele im zawdzięczamy.

4. Światełko Betlejemskie. Do tradycji Adwentu należy przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju, symbolu przychodzącego do nas Chrystusa w tajemnicy Narodzenia. Światełko będziemy mieć jutro w Wigilię od g. 6.oo do 13.oo w kościele – zachęcamy aby zapalić od niego czy to świecę, znicz czy lampkę oliwną i zabrać je do swego domu na wigilijną wieczerzę.

5. Serdeczne podziękowanie za czyny miłosierdzia wobec ubogich. Wyraziły się one przez zakup Wigilijnej świecy, przez przygotowanie paczki świątecznej dla dziecka, przez dar materialny – Caritas przekazuje tę pomoc osobom starszym i samotnym. Serdeczne podziękowanie dla Członkiń Parafialnego Zespołu Caritas i i Woluntariatu za ofiarną posługę dla ubogich, chorych, potrzebujących.

6.Msze sw Pasterskie :

> o godz. 22. 00 – z udziałem dzieci (prośba by przyszły – poprzebierane za aniołki, pasterzy czy królów ). Czuwanie wigilijne przed tą Pasterką juz od g. 21.30

> Głowna Pasterka o północy – o godz. 24.oo

> Pasterki w kościołach filialnych o g. 22.oo

7. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie – 25. 12. wtorek.:

9.00, 10.30, 12.00, 13.15, i 18.00.

Nie ma Mszy św. o g. 7.oo rano.

8. Drugi dzień Świąt – 26. 12, Św. Szczepana – środa;

7.oo, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, i 18.00.

10. Z kolędą do Parafian wyruszamy tuż po Świętach. Biuletyn z rozpiską kolędową jest już dzisiaj – i prosimy aby zabrać i korzystać

11. Tygodnik „Gość Niedzielny” – obfity – podwójna objętość świąteczny z pięknym obrzędem Wigilijnej Wieczerzy.

12. W związku z tym tragicznym wydarzeniem jakie miało miejsce u nas w dniu wczorajszym Pod Lipami – wzywamy wszystkich do serdecznej modlitwy w Kaplicy Adoracyjnej dzisiaj po południu – za tych co zginęli, za całą rodzinę. Polećmy ich wszystkich Bogu przez Maryję: „Pod twoja obronę..”