OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZ ADWENTU – 03.12.2018

1. ADWENT. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach:

  • Parafialne – codziennie rano o godz. 6.00,

  • Śpiew Godzinek ku czci matki Bożej od g. 5.40

  • Roraty dla dzieci – środy i piątki – 18.oo !

  • dla Młodzieży i kandydatów do Bierzm – piątki – g. 6.00 !

  • w adwentowe niedziele – Nieszpory o g. 17.3o. Już dziś zapraszamy

2. MISJE U STÓP KRZYŻA. Od października 2010, poświęcona kopia najstarszego na Pomorzu Zachodnim krzyża z XIII w wraz z relikwiami Krzyża Świętego nawiedza parafie Archidiecezji. Misje u stóp Krzyża są to tygodniowe medytacje, zamyślenia i czuwania zarówno całych parafii, jak również osób indywidualnych, trwających u stóp Krzyża – kopi najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim Krzyża Ottonowego z Konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego w Relikwiarzu umieszczonym w belce Krzyża. U nas rozpoczną sie 07 grudnia tj najbliższy piątek o g. 17.oo – przywitanie Krzyża. Potrwają 8 dni – do 14 grud. Program jest podany w Biuletynie Parafialnym.

Zasadniczo na program poszczególnych dni składają się długie godziny możliwości indywidualnej modlitwy, Będzie zatem dużo czasu na trwanie na modlitwie osobistej wiernych, którzy w tym czasie mogą po prostu „przytulić się do Krzyża” i trwać tak jak Maryja pod Krzyżem. Świątynia będzie otwarta od rana aż do wieczornej modlitwy apelowej. Każdego dnia ważnym elementem wspólnej modlitwy będzie Eucharystia o godz. 6.00, 09.00 i 18:00 a także w godzinie Miłosierdzia odprawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. czuwanie wieczorne wspólnot od g. 19.oo do 21.oo. Będzie wiele okazji do spowiedzi adwentowej. Wobec tego zamętu świata, głoszonych kłamstw i propagandy antykatolickiej, wobec nadmiernych niejednokrotnie obowiązków i przeciążenia praca; wobec zagrożeń pokoju w świecie, naszej ojczyźnie czy w domu w rodzinie – jakże potrzeba nam zbawczej mocy z Krzyża płynącej. Jakze potrzeba nam tego daru miłości i pokoju od Chrystusa Pana wysłużonego na Krzyżu. Pan chce nam to dawać – w czas Misji i Rekolekcji. Oby nie zabrakło dobrej woli każdemu – by to przyjął. Proszę o przyjęcie daru Misji u stóp Krzyża i Rekolekcji Adwentowych.

W czasie Misji u stóp Krzyża – młodzież z KSM zaoferuje piękne a niedrogie krzyże – jako pamiątka Misji ale też jako znak wyznania wiary w moc zbawczą Pańskiego Krzyża.

3. ADWENTOWE REKOLEKCJE PARAFIALNE !!! Rozpoczynamy je już za tydzień Poprowadzi je Ojciec Łukasz Detemer

4. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca – będziemy u Chorych z posługą sakramentalną. Po południu okazja do spowiedzi i modlitwy.

5. W sobotę 08 grudnia piękna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw Marii Panny. Zachęcamy gorąco do przeżycia z wiarą tej Uroczystości przez udział we Mszy św: 6.oo; 9.oo i 18.oo

6. Od najbliższej niedz rusza akcja Parafialnego Zespołu „Caritas” i Młodzieżowego Woluntariatu – „Wigilijne Dzieło Świątecznej Pomocy Dzieciom” – sprzedaż świec, kartek świątecznych,

Od dzisiaj już trwa akcja SZUKAJ ANIOŁA PRZY WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA – każdy kto chciałby przygotować świąteczny upominek dla seniora, osoby samotnej, chorej może zabrać aniołka z karteczką na której jest imię i wiek osoby. I nie chodzi o jakies wielkie i bogate paczki – ale trochę witamin, kawę, herbatę, skarpety.. Przygotowane paczki Caritas przyjmuje w każdą niedzielę i w środy. Wolontariat młodzieżowy dostarczy je do obdarowanych przed świętami.

7. Opłatki wigilijne – już od dzisiaj można otrzymać w przedsionku kościoła. Wszystkie datki z Opłatka na sfinansowanie nowej instalacji grzewczej – bardzo koniecznej w naszej świątyni ale też finansowo dosyć drogiej

8. W Kaplicy Wieczystej Adoracji już uruchomiliśmy ogrzewanie – są zatem znakomite warunki do modlitwy !!! zapraszamy w ten adwentowy czas – aby korzystać z tej tak cennej zbawczej dla nas Obecności Chrystusa Pana w Najsw Sakramencie !!! Kaplica czynna codziennie od g. 9.30 do 18.oo.

9. W najbliższy piątek i sobota Caritas wraz z Woluntariatem Młodzieżowym przeprowadzą w sklepach zbiórkę żywności dla ubogich.

10. Konieczne jest spotkanie w związku z przygotowywaną Pielgrzymką do Włoch i do Rzymu. I to spotkanie za 2 tygod – 16 grudnia tj niedz g. 13.oo. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na tę pielgrzymkę.

11. Wychodząc z kościoła prosimy zabrać Biuletyn Paraf z programem Misji u stóp Krzyża i Rekolekcji Adwentowych