OGŁOSZENIA PARAFIALNE 33 niedz – 18.11.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 33 niedz – 18.11.2018

1. Papież Franciszek ogłosił dzisiejszą niedz jako Światowy Dzień Ubogich – dzień solidarności z ubogimi. Każe nam papież Franciszek zwracać uwagę na ubogich obok, blisko, za płotem czy w drugiej klatce. Jak zaznaczył papież Franciszek – ” to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia Uroczystości naszego Pana Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Który utożsamił się z ubogimi i maluczkimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia”.

Parafialny Zespól Caritas niezwykle skutecznie i pięknie tę pomoc świadczy. Jest ta możliwość dziś żeby do tego też sie przyczynić, Stąd prosimy o tę przysłowiową „złotówkę”- dzisiaj Parafialny Zespół Caritas gromadzi środki na pomoc dla osób starszych, samotnych – często przez to wykluczonych. Bóg zapłać !

Caritas przyjmuje używane ale nie zniszczone obuwie zimowe i prosi o nieprzynoszenie do Ośrodka używanej odzieży

2. Organizacja wyjazdów i pielgrzymek:

> Dzisiaj po Sumie czyli ok g. 13.oo – spotkanie organizacyjne wszystkich zainteresowanych Pielgrzymką do Rzymu i Włoch

> Dziś wieczór o g. 19.oo spotkanie organizacyjne w sprawie Pielgrzymki do Medjugorie latem – na Festiwal Młodych

> za tydzień w niedz 25 listop o g. 19.oo – spotkanie organizacyjne dla uczestników Zimowiska dla Młodzieży – wplata zaliczek 250,-

3. Dzisiaj po południu:

  • Nabożeństwo Różańcowe na cmentarzu o g. 15.oo

  • WYPOMINKI – w kościele o g. 17.3o

4. W sobotę w tym tygodniu „Wieczór Chwały” – złoży sie na niego najpierw Msza św o g. 18.oo z rozważaniem a po niej ok 19tej Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy bardzo !!!

5. Za tydzień ostatnia niedz Roku Liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Nowenna przed Uroczystością codziennie połączona z Nabożeństwem Wspominkowym o g. 17.3o.

6. Mamy w Parafii kilku już znakomitych Szafarzy Eucharystii. Wyrażają pragnienie służenia osobom starszym i chorym. Zachęcamy aby zgłosić takie osoby i w niedzielę w godzinach przedpołudniowych Szafarz przynosiłby Komunie sw w niedzielę przed południem i dzięki temu Osoba starsza i chora tak pięknie i po Bożemu przeżywała by Dzień Pański.

7. Można jeszcze pobrać BLANKIETY na WYPOMINKI Roczne. bardzo zachęcamy do takiej formy pamięci o swoich zmarłych

8. Udało się zawiązać już zespól Orkiestry – to na razie kilkuosobowy zalążek. Oczekujemy kolejnych zgłoszeń do Zespołu Orkiestry. Poszukujemy też prowadzącego Dyrygenta Orkiestry.

9. Dzisiejszy tygodnik „Gośc niedzielny” bardzo polecamy.

10. Wszystkim obchodzącym swoje Imieniny, Urodziny, Rocznice i

– ślemy serdeczne pozdrowienie i błogosławieństwo.