OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na NIEDZ XXIX – 21.10.2018

1. Dzisiaj niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny i naszą modlitwę za misje, misjonarzy i o powołania misyjne

2. Wypominki Listopadowe – nasi bliscy zmarli zasługują na pamięć o nich w modlitwie. Wciąż jest możliwość polecenia ich modlitwie Kościoła w tzw Wypominkach Listopadowych. Formularze są do pobrania przy wyjściach ze świątyni.

3. Jutro w poniedz – św Jana Pawła II Papieża a także – Rocznica śmierci Sługi Bożego Kard Augusta Hlonda założyciela Towarzystwa Chrystusowego. Szczególna modlitwa za przyczyną tych wielkich Postaci Kościoła – na wieczornej Mszy sw o g. 18.oo.

4. Na stypendialny Fundusz Jana Pawła II – przed tygodniem zebrano 2 340,- zl. Ofiarodawcom wypowiadamy serdeczne podziękowanie – niech Pan Bóg darzy hojnie swoją łaską a sw Jan Paweł wyprasza wszelkie Boże dary.

5. Zapraszamy wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem ze świętymi w tle. Nabożeństwo odbędzie się w ramach zbiórki ministranckiej w sobotę o godzinie 11:00. Serdecznie zapraszamy.

Natomiast wieczorem w najbliższą sobotę czyli 27 paździer – w naszej świątyni – Wieczór Chwały: rozpoczniemy Mszą sw o g. 18.oo a o 19.oo – Nabożeństwo Wielbienia z elementami modlitwy o uzdrowienie. ZAPRASZAMY !!!

6. Za tydzień wypada świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, Przypadają też za tydzień imieniny ks Przemka. Solenizanci proszą o serdecznie o dar o dar modlitwy – szczególnie na Mszy sw imieninowej 29 paździer tj poniedz o g. 18.oo. Księża solenizanci bardzo proszą o nieprzynoszenie żadnych kwiatów czy prezentów. Jeśli to co najwyżej pól kilo cukierków bo sie potem bardzo przydadzą na spotkanie dzieci ze św Mikołajem.

7.W przyszłą niedz zmiana czasu z letniego na zimowy

8. W przyszłym tygodniu – we czwartek przypada – 01 Listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to uroczystość rangi obowiązkowej – tzn jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św,. Msze św.w kościele -we Wszystkich Świętych:7.oo;9.oo,10.3o, 18.oo

Natomiast na cmentarzu:

  • g. 12.oo – procesja z modlitwą różańcową po Cmentarzu
  • g. 12.30 – MSZA ŚW przed Kaplicą – przy Krzyżu

9. W ostatnim czasie wielu Parafian okazywało zainteresowanie Pielgrzymka do Progów Apostolskich w Rzymie. Podejmujemy próbę organizacji takie Pielgrzymki. Termin – maj 2019 – Wszystkie szczegóły – na tablicach ogłoszeń i na stronach internetowych. Jest też reklamówka wyłożona przy wyjściu z kościoła. Spotkanie organizacyjne zainteresowanych – za miesiąc tj 18 listopada po Sumie. Zapraszam.

10. I jeszcze prośba i informacja. Zmierzamy sie z paroma bardzo poważnymi wydatkami. Wciąż przed nami montaż i uruchomienie zakupionych organów. Ale jeszcze wcześniej konieczne niestety pracy przy modernizacji i wzmocnieniu czy nawet przebudowie chóru – ażeby mógł unieść ciężar tych wielkich organów.

W najbliższym czasie będzie też wykonana gruntowna modernizacja nagłośnienia – aby zlikwidować ten dokuczliwy pogłos. Na wiosnę chcemy rozpocząć budowę Centrum Duszpasterskiego

Dlatego chcemy korzystając z porady Urzędu Skarbowego, zwrócić sie z prośbą i sugestią do wszystkich ludzi dobrej woli – każdy może zgodnie z przepisami przekazać darowiznę na cele kultu religijnego do wysokości 6 % swego dochodu i przy rozliczeniu podatku – umniejszyć ten podatek który ma zapłacić. Ale trzeba to zrobić do końca grudnia 2018. Wyjaśnienie jakie otrzymaliśmy ze Skarbówki – taka ściąga – jest wyłożone przy wyjściu z kościoła – aby każdy zapoznał się i zastanowił czy mógłby taką darowiznę dokonać. Liczymy na dobrą wolę

11. Solenizantom tygodnia, Jubilatom – serdeczne pozdrowienia i życzenia.