OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 NIEDZ. zw. – 07.10.2018

1. Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi, aby we wszystkich kościołach w niedzielę, 7 października, dzisiaj poza Mszami Świętymi, trwała modlitwa różańcowa – zgodnie z prośbą Ojca Świętego – w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny. W naszym kościele ta Różańcowa modlitwa będzie trwać od g. 14.3o do 18.oo. Prowadzić ją będą Panie z Kół Żywego Różańca. Najserdeczniej prosimy aby sie dołączyć i o dowolnej godzinie przyjść do kościoła na chwilę modlitwy Różańcowej

2. Zapraszamy dzisiaj na koncert Orkiestry dętej po Mszy św wieczornej o g. 19.oo Orkiestra wykona utwory patriotyczne i religijne. Po koncercie zapraszamy zainteresowanych do Międzypokoleniowej Orkiestry Dętej – jaką próbujemy utworzyć przy Parafii. Zapraszamy zatem – dzieci, uczniów Gimnazjum, młodzież i dorosłych

3. W najbliższą środę po Mszy św na g 18.oo czyli ok 18.45 – kolejna katecheza dla Rodziców dzieci przed Pierwsza Komunią

4. Parafialna Rodzina radia Maryja zaprasza we środę na godz. 17.oo na adorację i modlitwę Różańcową a po Mszy sw na spotkanie

5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas takze we środę o godz. 19.oo

6. W najbliższy piątek o godz. 19.oo spotkanie Rady Parafialnej.

7. W tym tygodniu wypada Dzień Fatimski – tj 13 października sobota. Nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy już o g. 17.3o – modlitwą Różańcową, następnie Msza św o g. 18.oo i Procesja Fatimska o g. 19.oo

8. Zaproszenie od Ks Arcybiskupa Metropolity -Zapraszamy wszystkich na pierwszą w dziejach Szczecina i Archidiecezji papieską koronację Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Będzie to miało miejsce w Bazylice św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy w Szczecinie – w sobotę, 13 października o godz. 11.30, podczas Mszy Świętej pontyfikalnej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski.

O godz. 11.00, przed liturgią eucharystyczną, nastąpi premiera utworu SUB TUUM PRAESIDIUM w wykonaniu Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie

 9. W najbliższą niedzielę – Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polsce odbywa się zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Środki te są przeznaczane na stypendia dla młodzieży z ubogich środowisk. W naszej parafii akcję te przeprowadzi młodzież z KSM i Woluntariatu. Dziękujemy za wszelkie datki na ten szczytny cel

Dzień Papieski zakończymy wieczornym Koncertem Niepodległościowym pt: Jan Paweł II – „Wolność dana i zadana” – 14 października niedz g. 19.oo – w kościele.

10. Także w niedzielę wypada – Dzień Edukacji Narodowej. Msza św dla Nauczycieli, Katechetów i Pracowników Oświaty – będzie 15tego października tj poniedz g. 18.oo. Już dzisiaj zapraszamy.

11. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Różańcowych:

  • codziennie o g. 17. 30.

  • dla dzieci – poniedz i środy – 17.oo

  • dla młodzieży – piątek g. 17.3o

12. Oferta prasy katolickiej: najnowsze „Miłujcie sie” a także „Gość niedzielny” – z pięknym filmem „Sprawa Chrystusa”

Solenizantom i Jubilatom tygodnia – serdeczne pozdrowienie