CARITAS – Sprawozdanie

Parafialny Zespół CARITAS liczy obecnie 10 wolontariuszy. Zadania, które realizuje:

 1. Pomoc Żywnościowa” finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.W okresie od września 2017 do czerwca 2018 zostało objętych 501 osób z terenu miasta i gminy Pyrzyce, skierowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Wydano21 ton żywności na kwotę 127.000 zł. Prowadzona jest pełna dokumentacja magazynowa oraz miesięczne rozliczenia.
 2. Projekt „Dobre wsparcie- system lokalnych usług społecznych” adresowany do osób chorych i niepełnosprawnych o niskich dochodach. Punkt konsultacyjny czynny w każdą środę od 17.00- 18.00 oraz dyżur telefoniczny od godz.15.00 w dni powszednie pracujące.
 3. Przekazaliśmy 56 paczek dla dzieci przygotowanych przez parafian w okresie świąt Bożego Narodzenia.
 4. Z darów zebranych w sklepach BIEDRONKA i LIDL przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy przygotowaliśmy 112 paczek dla osób starszych i potrzebujących.
 5. Dla 50 osób objętych opieką duszpasterską z terenu naszej Parafii przygotowaliśmy upominki świąteczne, które były przekazane przez księży i wolontariat młodzieżowy.
 6. Przekazaliśmy używaną odzież zimową i obuwie dla dzieci na kwotę ok. 1 000 zł.
 7. Przekazaliśmy wózki dziecięce na kwotę 4 000 zł.
 8. Dofinansowano wyjazd wakacyjny dzieci z naszej parafii na kwotę 1 000 zł.
 9. Przekazano maskotki dla dzieci z oddziału onkologicznego w Szczecinie, które przy okazji odwiedzin dostarczyło duszpasterstwo młodzieży.
 10. Caritas wraz z Woluntariatem przeprowadził zbiórkę Śródków finansowych dla kilkuletniego Milosza na operację którą przeprowadzili amerykańscy chirurdzy. Akcja przyniosła 6 000 zł
 11. Aktywnie uczestniczymy w życiu parafii m.in. w organizacji festynu parafialnego oraz mamy pod opieką feretron procesyjny.

Współpracujemy z Wolontariatem Młodzieżowym i Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Pomimo wsparcia duszpasterstwa młodzieży, potrzebujemy stałych wolontariuszy w średnim wieku, ponieważ wiele zadań wymaga dobrej kondycji fizycznej. Osoby chętne do współpracy zapraszamy w każdą środę na nasz dyżur.