OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.09.2018

1. Dzisiaj w Pyrzycach – duża impreza sportowa – w centrum miasta a więc ulice wokół Urzędu Miasta i kościoła będą zamknięte od g. 11.oo do 14.3o. prosimy mieć to na uwadze.

2. W tym tygodniu we środę 12. 09 – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Parafialna Rodzina Radia Maryja zaprasza w tym dniu tj we środę na modlitwę Różańcową na g. 17.oo w Kaplicy, następnie na Mszę sw na g. 18.oo i spotkanie

3. We środę także o g. 18.45 – pierwsze spotkanie formacyjne dla Rodziców i dzieci w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii św.

4. We czwartek 13ty dzień miesiąca – Nabożeństwo fatimskie: g. 19.3o – Różaniec, o g. 20.oo _ Msza sw , o g. 21. Procesja Fatimska”

5. LectioDivina

Spotkania w każdy czwartek o godzinie 19.00 w salce przy kościele. Na zmianę – w jednym tygodniu medytacja biblijna na podstawie tekstu z Ewangelii na najbliższą niedzielę, a w drugim tygodniu wykład, w tym roku pisma Janowe tj. Ewangelia Jana, 1-3 Listy Jana i Apokalipsa

6. W Piątek 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – zapraszamy aby tutaj uczcić święty Znak Zbawienia

W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – dzień Odpustu w sąsiedniej Pyrzyckiej Parafii o g. 15.oo

7. DOŻYNKI – Dziękczynienie za Plony Ziemi – Dożynki Gminne – 15 września tj sobota g. 14.oo – Msza sw Dziękczynna – przy Pyrzyckim Domu Kultury

8. Dziś także rozpoczyna sie Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego – dni modlitw za dzieci i młodzież i wychowawców.

9. Zbliża się Rocznica odprawienia pierwszej po wojnie Mszy Świętej w Pyrzycach. Z tej okazji w niedzielę, 16 września – będziemy obchodzić – Dzień Osadnika. Razem podziękujemy i pomodlimy się w intencji tych, którzy po wojnie przybyli na te ziemie i budowali na nich Polskę i Kościół. Zapraszamy na Mszę św o g. 12.oo.

10. Pielgrzymka do Częstochowy na doroczne czuwanie za Polonie świata w dniach 19-20 paźdz – piątek – sobota. Juz przyjmujemy zgloszenia.

11. Zapraszamy wszystkie dzieci z klas III do VI Szkoły Podstawowej do wspólnoty Oazy Dzieci Bożych – w soboty o g. 10.oo

12. Podejmujemy próbę założenia Orkiestry Dętej. Miejsce w niej jest przede wszystkim dla dzieci ze Szkoły Muzycznej czy młodzieży – po Szkole Muzycznej. Ale także dla młodzieży starszej czy dorosłych. Wystarczy trochę dobrych chęci i pewnego wyczucia muzycznego. Zapraszamy zatem – dzieci, uczniów Gimnazjum, młodzież i dorosłych !! Prosimy o trochę odwagi i dobrej woli.

Zwołanie i utworzenie Orkiestry – 07 października tj niedz godz. 18.oo – Msza sw i po niej spotkanie organizacyjne.

13. Na 100-lecie Niepodległości podejmujemy też próbę zawiązania przy naszej Parafii Drużyny Harcerskiej. Ofertę tę kierujemy przede wszystkim do uczniów Gimnazjum, do uczniów klas VI, VII i VIII; także do młodzieży Szkół Średnich i Zawodowych. Zapraszamy zatem na spotkanie – w dniu 06 października tj sobota g. 10.oo – w ogrodzie przy plebanii.

14. Solenizantom i Jubilatom tygodnia – serdeczne pozdrowienie.

15.oo Oferta prasy katolickiej..

16. Jest najnowszy Biuletyn Parafialny. Jeśli dla niektórych zabraknie to dodrukujemy na najbl niedz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *