Ogłoszenia – 10.06.2018 – Dni Ottonowe

I. Dni Ottonowe i Festyn Rodzinny – to już dzisiaj – godz 12.oo – Suma Parafialna na otwarcie Festynu – czyli wspólnego świętowania. Zapraszamy wszystkich i każdego z osobna. Proszę ofiarować trochę czasu dla drugiego, dla innych – dla tej społeczności którą zwie się Parafią sw Ottona. Nikt nie pożałuje. Nie będzie Mszy św g. 13.15.

II. FESTYN: Gry i zabawy dla dzieci. Bufet, gastronomia

Koncerty, przedstawienia, gry i zabawy dla dzieci, konkursy.

Poczęstunek, biesiada, wspólne śpiewanie pieśni i piosenek

Serdeczna prośba do wszystkich Pań Domu – aby nie przygotowywały dzisiaj obiadu. Obiad wszyscy bedą mogli zjeść tutaj – smacznie, tanio i przy akompaniamencie dobrej muzyki i śpiewu.

– g. 18.oo – Msza św dziękczynna – na zakończenie Dni Ottonowych – poprzedzona Nabożeństwem o g. 17.45.

III. Na te nasze Dni Ottonowe mamy dzisiaj bardzo szczególnych i cennych Gości. Są wśród nas alumni naszego Arcybiskupiego Wyższego Semin Duchownego w Szczecinie:……………………………..

Dziękujemy im za dar świadectwa danego naszemu Panu, dziękujemy za świadectwo wiary i powołania kapłańskiego. Korzystając z obecności Alumnów – pragniemy też przeprowadzić taką doroczną kwestę na Wyższe Semin Duchowne w Szczecinie i zwracamy sie jeszcze o jakiś datek na utrzymanie Seminarium. Nie otrzymujemy żadnych dotacji na Seminarium, ono funkcjonuje jedynie w oparciu o ofiary wiernych. Można by to uczynić po Mszy św i składamy najserdeczniejsze podziękowanie.

IV. Zakończyła sie Oktawa Bożego Ciała. Tak więc pragniemy podziękować wszystkim którzy mieli wydatny wkład w organizacje i przebieg uroczystej Procesji Bożego Ciała za wypożycz​_enie i transport podestów, ich ustawienie, przygotowanie Ołtarzy, dekoracje, kwiaty, Liturgiczna Służba Ołtarza, wszystkim niosącym chorągwie, feretrony, figurki – dziewczętom w asyście, Straży Pożarnej, dzieciom komunijnym i rocznicowym – sypiącym kwiatki, za płatki kwiatowe – do sypania – w tak ogromnej ilości, osobom pilnującym dzieci. Wszystkim uczestnikom uroczystej Procesji Bożego Ciała.

Pozostałe ogłoszenia:

  1. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o g 17.45 – zarówno w dni powszednie jak i w niedziele. Zapraszamy.

2. Dzisiaj spotkanie organizacyjne przed Górą Tabor Junior w Brojcach dla rodziców i dzieci odbędzie się o godz. 11:30 (po mszy dla dzieci). W zakrystii do odebrania deklaracje na ten wyjazd.

W związku z organizowanym wyjazdem wakacyjnym dzieci można odebrać kartę kwalifikacyjną w zakrystii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 17 czerwca o godz. 11:30 (po mszy dla dzieci) w salce przy kościele. Obecność obowiązkowa

3. Szczecińska Parafia Świętego Ducha organizuje we wrześniu 10dniową pielgrzymkę do Włoch. Mają jeszcze kilka wolnych miejsc i zapraszają. Szczegóły w gablotach.

4. Pielgrzymka – do Lwowa – wyrusza 12.06 tj we wtorek – g.5.oo

5. We środę Zespól Rodziny Radia Maryja zaprasza na modlitwę Różańcową o g. 17.oo, następnie na Msze sw i spotkanie

6.Bierzmowanie odbyło sie w naszej Parafii w dniu wczorajszym. Msza sw dziękczynna za dar Bierzmowania, świadectwa Bierzmowania i wspólne pamiątkowe zdjęcia – za tydzień – 17.06 niedziela g. 18.oo

7. Pewne zmiany personalne w naszej Parafii – odchodzą księża: ks Marcin Osoliński i ks Wojciech Mula. Msza sw pożegnalna – 24 czerwca: na g. 10.3o – ks Marcina, na g. 18.oo – ks Wojciecha

8. Zakończenie Roku szkolnego i katechetycznego:

> uczniowie Szkól Podstawowych – 22 czerwca tj piątek g. 7.3o rano !!!

> uczniowie Liceum, Technikum i Gimnazjów – 22 czerwca tj piątek g. 18.oo