OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Jutro – święto Najśw Maryi Panny Matki Kościoła – Patronalne święto naszej Archidiecezji.

2.Msza w za Księży i Siostry Zakonne wywodzące sie z Pyrzyc i okolicy – na rocznicę ich święceń i ślubów zakonnych – będzie odprawiona dzisiaj o g. 18.oo. Zapraszamy Rodziców tych Kaplanów i Sióstr Zakonnych.

3. W najbliższa sobotę 26 maja przypada Dzień Matki. W sposób szczególniejszy pragniemy modlić sie za wszystkie Mamy – tę modlitwę i program poetycki na Dzień Matki bedzie 28 maja tj poniedz na g. 18.oo. Zapraszamy wszystkie Matki.

4. Dzieci z Papieskiego Kola Misyjnego proponują wykonane przez siebie upominki na Dzień Matki. Dzieci przygotowują swój wakacyjny wyjazd na Podlasie

5. Sobota to Dzień Imienin s Eweliny – i szczególniejsza modlitwa za Siostrę na Mszy sw o g. 18.oo

6.Nabożeństwa majowe do Matki Bożej – codziennie o g. 17.30

7. We wtorek świecenia w Poznańskiej katedrze nowych Chrystusowców na kapłanów i diakonów. Wyjazd autokaru na świecenia do Poznania o g. 5.3o z Parkingu. wciąż jeszcze można zgłosić swój udział bo są wolne miejsca.

8 Zjazd dla dzieci w Brojcach – 16 czerwca – ustalenia dziś po mszy sw na 10.3o.

9. Organizujmy dla młodzieży wyjazd na Ogólnopolski Zlot Młodzieżowy – Góra Tabor – pod Poznaniem. W najbliższą niedz tj 27 maja – spotkanie organizacyjne dla uczestników o g. 19.oo

10. Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Lichenia i Gniezna – dzisiaj informacje i organizacja pielgrzymki o g. 11.3o. Są jeszcze miejsca – szczegóły na tablicach ogłoszeń.

11. Pielgrzymka po Sanktuariach Południowej Polski i na Podole – do Lwowa – spotkanie organizacyjne dziś o g. 13.oo

12. Za tydzień w niedzielę – w naszej Parafii – dzień Pierwszej Komunii św, Będzie to w dwa dni – w sob o g. 11.oo i w niedz o g. 12.oo. Przed Dniem Pierwszej Komunii św – spowiedź święta

dla dzieci ich Rodziców i chrzestnych – w piątek od g. 16.oo,

13. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Zwracamy sie z serdecznym apelem o zbieranie płatków kwiatowych do sypania przez dzieci na procesji.

14. Dni Ottonowe 08 – 10 czerwca br. Ma być na nim kiermasz dobrej książki – głównie religijnej. Prosimy aby przejrzeć swoje biblioteczki i podzielić sie tymi książkami i przekazać tę co już przeczytana. Ważne żeby była wartościowa i nie poniszczona. Można przynosić codziennie – najlepiej do zakrystii.

15. Świetne artykuły w dzisiejszym Gościu Niedzielnym