OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI niedz wielkan – Wniebowstąpienie Pańskie – 13 MAJA 2018

1. Dzisiejsza niedz 13 maja to początek Nabożeństw Fatimskich w tym roku. Rozpoczniemy modlitwą Różańcową o g. 19.3o, następnie Msza św o g. 20.oo, po niej Procesja Fatimska. Będzie można zakupić piękne świece fatimskie na procesję.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe do Matki Bożej – codziennie o g. 17.30

3. Msza w za Księży i Siostry Zakonne wywodzące sie z Pyrzyc i okolicy – na rocznicę ich święceń i ślubów zakonnych – będzie w naszym kościele w niedzielę 20 maja o g. 18.oo. Zapraszamy Rodziców tych Kaplanów i Sióstr Zakonnych.

4. We środę przypada św Andrzeja Boboli – Dzień Imienin Ks Arcybiskupa Metropolity. Bardzo prosimy o modlitwę za naszego Pasterza.

5. W sobotę Wigilijne Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego – rozpocznie sie Mszą św o g. 19.oo, a po niej do północy Czuwanie Modlitewne animowane przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świetym

6. Uroczystości Pierwszokomunijne będą w naszej Parafii dwie: 26 maja o g. 11.oo i 27 maja o g. 12.oo. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w 03 czerwca w niedz o g. 10.30

7. W najbliższą niedz dzieci z Papieskiego Kola Misyjnego będą mieć w ofercie wykonane przez siebie upominki na Dzień Matki. Dzieci przygotowują swój wakacyjny wyjazd na Podlasie.

8. WAŻNA informacja o nowym kontakcie z Parafią i Księżmi: ażeby ułatwić ten kontakt uruchamiamy przenośny tel parafialny, który dany ksiądz będzie miał zawsze przy sobie. Prosimy dzwonić zatem także na ten nr 500 817 579.

9. Pan Starosta przebywa w szpitalu. Stan jest bardzo poważny. Prosimy o modlitwę o powrót do zdrowia i sił.

10. Niebawem odbędą się Dni Ottonowe. W tym roku będzie to 08 – 10 czerwca: piątek – sob i niedz. Na niedzielne popołudnie przygotowujemy Ottonowy Festyn Rodzinny. Ma być na nim kiermasz dobrej książki – głównie religijnej. Prosimy aby przejrzeć swoje biblioteczki i podzielić sie tymi książkami i przekazać tę co już przeczytana. Ważne żeby była wartościowa i nie poniszczona. Można przynosić codziennie – najlepiej do zakrystii.

11. Dzisiaj Najnowszy biuletyn Zwiastun – który jest swego rodzaju kalendarium wydarzeń, jakie nas czekają. prosimy zabrać i poukładać jakoś plany żeby uczestniczyć w tym oferowanym programie życia parafialnego.

12. WYJAZDY, PIELGRZYMKI:

> Świecenia kapłańskie Poznań – 22 maja tj wtorek, koszt 50 zł. Mamy dużo wolnych miejsc.

> Zjazd dla dzieci w Brojcach – 16 czerwca – zgłoszenia do ks Marcina.

> Organizujmy dla młodzieży wyjazd na Ogólnopolski Zlot Młodzieżowy – Góra Tabor – pod Poznaniem w dniach 25 – 29 czerwca, ks Damian przyjmuje zgłoszenia

> z Chojny otrzymaliśmy zaproszenie na Pielgrzymkę do Lourdes. Wszystkie szczegóły na tablicy ogłoszeń.

13. Spotkania organizacyjne przed Pielgrzymkami:

> Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Lichenia i Gniezna – za tydzień w niedz o g. 11.3o. Są jeszcze miejsca – szczegóły na tablicach ogłoszeń.

> Pielgrzymka po Sanktuariach Południowej Polski i na Podole – do Lwowa, Poczajowa i Żółkwi – za tydzień w niedz o g. 13.oo

14. Wszystkim Solenizantom tygodnia – Jubilatom obchodzących ważne Rocznice – serdeczne pozdrowienie i błogosławieństwo