Ogłoszenia – Niedziela Miłosierdzia 08.04.2018

1. Zapraszamy dzisiaj na Święto Miłosierdzia – od g. 15.oo – rozpoczynamy Godzinę Miłosierdzia – Wielkie Nabożeństwo do Pana Jezusa Miłosiernego. Czuwanie to animuje Wspólnota Przyjaciół Jezusa Miłosiernego. Po skończonym Nabożeństwie czyli po 16tej – wspólnota ta zaprasza na świąteczny poczęstunek

2. Rozpoczyna się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Celem tego czasu jest uwrażliwienie na trudne sytuacje naszych bliźnich i podjęcie prób udzielenia pomocy. Archidiecezja nasza rozpoczyna budowanie Centrum Rehabilitacji dla osób starszych i obłożnie chorych. Zgodnie z decyzją ks Arcybiskupa we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji trwa dzisiaj zbiórka na rozpoczęcie tego Centrum leczniczego. Parafialny Zespól Caritas wspomagany przez grupę Woluntariatu Młodzieżowego prowadzi w naszej parafii tę zbiórkę. Dziękujemy za wszystkie ofiary.

3. Dzisiaj rozpoczęcie konferencji i spotkań przygotowujących do sakramentu Małżeństwa. Będzie to podczas Mszy św na g. I8.00 – Zapraszamy bardzo.

4. Odnośnie zapowiadanego filmu: „Maria Magdalena” – po sprawdzeniu recenzji i ocen tego filmu, nie podejmujemy się jednak organizacji wspólnego wyjścia na film Seanse w te dni będą i kto ma życzenie może oczywiście film sam zobaczyć. My jednakże przeprosiliśmy w kinie ze nie ma wspólnego wyjścia. Wybierzemy się nieco później na film „Tam gdzie mieszka Bóg” w którym sam papież Franciszek wystąpił na planie filmu.

5. Jutro – w poniedz Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień świętości i obrony życia. Podczas wieczornej Mszy sw o g. I8.00 – będzie obrzęd Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

6. We wtorek czyli 10 kwietnia wypada 8 Rocznica katastrofy Smoleńskiej. Msza sw za Ojczyznę i ofiary katastrofy o g. I8.00

Natomiast w Ogrodach w Przelewicach w tym dniu tj we wtorek będzie o g. 15.00 – piękny Koncert Patriotyczny. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny.

7. Parafialna Rodzina Radia Maryja zaprasza we środę na godz. 17.oo do Kaplicy na Adorację i modlitwę Różańcową. Po Mszy św spotkanie członków wspólnoty.

8. Spotkania w grupach gimnazjalnych w tym tygodniu według grafiku i przyjętych terminów.

9. Święcenia kapłańskie w Poznaniu – 22 maja tj wtorek. Otrzyma świecenia dk Wojciech. Przyjmujemy zgłoszenia na wyjazd do Poznania – koszt 50 zł.

10. Wyjazdowy dzień Skupienia dla Straży Honorowej, Kół Żywego Różańca, Parafialnego Zespołu Caritas i Woluntariatu Młodzieżowego : pojedziemy do Myśliborza i Siekierek nad Odrą – 05 maja tj sobota. Koszt 30 zł z wyżywieniem. Przyjmujemy zapisy na ten wyjazd.

11. Pielgrzymka dla dzieci pierwszokomunijnych do Lichenia – 01-02 czerwca – piątek – sobota. Koszt 200,- zł. Przyjmujemy zgłoszenia

Wszystkie te listy do zapisów – są prowadzone po Mszy św -na stoliku w przedsionku kościoła. Zachęcamy

12. Składamy serdeczne podziękowanie za jałmużnę złożoną przy Święconce w Wielką Sobotę na zakup organów. Łącznie złożono wtedy 10 124 zl. Taca inwestycyjna z marca wyniosła prawie 8 tys zł. Też serdecznie pragniemy podziękować.

Na kwiaty do Bożego Grobu złożono 920,- zł

13. Najnowszy egzemplarz Gościa Niedzielnego a także Miłujcie się oferujemy dzisiaj i serdecznie polecamy.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia serdeczne pozdrowienie i błogosławieństwo