OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 NIEDZ. WP – 18.03.2018

1. Serdeczne podziękowania dla ks Jarosława za głoszone dzisiaj Słowo Boże i za to ze podjął sie przeprowadzenia Rekolekcji Szkolnych dla dzieci w naszej Parafii. Polecamy w modlitwie jego posługę Bożej Miłości

2. Jutro 19 marca – Uroczystość św. Józefa – dzień modlitw za mężczyzn. Zapraszamy na Msze sw o g. 6.3o; 9.oo i 18.oo

Ogłoszenie dla Rodziców dzieci przed Pierwszą Komunią św:

>Jutro w poniedz – konferencja dla Rodziców g. 18.45,

> w sobotę 24 marca przyjedzie firma która szyjestroje komunijne. o 9.oo chłopcy od litery A do K, o 9.3o od litery L do Z. O g. 10.10 dziewczynki od literki A do K i o 10.4o dziewczynki od literki L – Z

3. Dzieła miłości miłosiernej:

> Parafialny Zespół Caritas i Wolntariat Młodzieżowy rozprowadzają Świece Paschalne i Baranki na wielkanocny stół. Będzie to też okazją do złożenia wielkopostnej jałmużny na świąteczną pomoc dla ubogich.

> Parafialny Zespół Caritas prosi aby zgłaszać do Caritasu osoby starsze będące w trudnej sytuacji materialnej i Caritas przygotuje dla tych osób pomoc świąteczną.

> Rycerze Kolumba podejmują na czas Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego bardzo szlachetną akcję pomocy seniorom i osobom samotnym. Otóż przyjmują zlecenia na naprawę urządzeń AGD czy instalacji sanitarnej, elektrycznej czy gazowej w domach i mieszkaniach. Chcą tego dokonywać zupełnie nieodpłatnie i bezinteresownie. Przy wyjściu są wyłożone blankiety zgłoszeniowe, które po wypełnieniu trzeba przynieść do naszego centrum Caritasu lub do zakrystii. Można to to zgłoszenie dokonać dla sąsiadki czy jakiejś osoby samotnej dla której to bedzie dużą pomocą.

> Spotkanie i narada Zespołu Woluntariatu Młodzieżowego – w piątek po Drodze Krzyżowej tj o 19.30

4. W tym Tygodniu Rekolekcje dla uczniów szkól Podstawowych – poniedz – wtorek i środa. Rekolekcje dla uczniów Gimnazjów i młodzieży z Liceum i Technikum, – we środę, czwartek i piątek. Najpierw prosimy gorąco o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży – o owoce tych rekolekcyjnych spotkań z Panem Bogiem.

Ze względu na rekolekcje – poranna Msza św o g. 9.oo – będzie odprawiana w Kaplicy Adoracyjnej.

5. W piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

> 9.30 – dla Starszych

> 16.45 dla dzieci

> 17.30 Parafialna – ogólna

> 18. 30 dla uczniów Gimnazjum, dla młodzież

6. Konferencje przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa rozpoczną sie 08 kwietnia tj niedz na Mszy sw o g. 18.oo

Zachęcamy narzeczonych do uczestnictwa.

7. Dzisiaj w Pyrzycach impreza biegowa Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR – informują o tym organizatorzy – czyli dyrekcja OSiR w Pyrzycach. Organizatorzy informują mieszkańców Pyrzyc, że w godzinach od 9:00 do 13:30 będą występowały utrudnienia w ruchu z powodu zamknięcia dróg (ul. Plac Ratuszowy, 1 Maja, Plac Wolności, Stargardzka, Poznańska, Kilińskiego, Bankowa Dąbrowskiego, Zabytkowa).