OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 NIEDZ. WP – 11.03.2018

1. Przyjmują sugestie i zachęty z Listu pasterskiego ks Arcybiskupa – odnośnie uczczenia 100tnej Rocznicy Niepodległości Polski – pragniemy wyrazić i naszą wdzięczność Panu Bogu i Matce Najświętszej – podejmujemy Nowennę 9 Mszy św za Ojczyznę zaczynając w dniu dzisiejszym i zakończenie Nowenny bedzie w samym Dniu Niepodległości. Ta Msza sw dzisiaj o g. 18.oo. Bardzo zapraszamy.

2. Dzieła miłości miłosiernej:

> Parafialny Zespół Caritas i Wolntariat Młodzieżowy rozprowadzają Świece Paschalne i Baranki na wielkanocny stół. Będzie to też okazją do złożenia wielkopostnej jałmużny na świąteczną pomoc dla ubogich.

> Dziękujemy za jałmużnę wielkopostną złożoną w piątek i sobotę w formie produktów żywnościowych dla biednych – w Lidlu i Biedronce – gdzie prowadzona byla zbiórka żywności. przez Caritas i Woluntariat Młodzieżowy

> Parafialny Zespół Caritas prosi aby zgłaszać do Caritasu osoby starsze będące w trudnej sytuacji materialnej i Caritas przygotuje dla tych osób pomoc świąteczną.

> Od dziś – przez niedziele Wielkiego Postu będzie wystawiona skarbona na kwiaty do Bożego Grobu – przed ambonką na balaskach. dziękujemy bardzo.

> Rycerze Kolumba podejmują na czas Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego bardzo szlachetną akcję pomocy seniorom i osobom samotnym. Otóż przyjmują zlecenia na naprawę urządzeń AGD czy instalacji sanitarnej, elektrycznej czy gazowej w domach i mieszkaniach. Chcą tego dokonywać zupełnie nieodpłatnie i bezinteresownie. Przy wyjściu są wyłożone blankiety zgłoszeniowe, które po wypełnieniu trzeba przynieść do naszego centrum Caritasu lub do zakrystii. Można to to zgłoszenie dokonać dla sąsiadki czy jakiejś osoby samotnej dla której to bedzie dużą pomocą.

> Spotkanie i narada Zespołu Woluntariatu Młodzieżowego – w piątek po Drodze Krzyżowej tj o 19.30

2. W piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

> 9.30 – dla Starszych

> 16.45 dla dzieci

> 17.30 Parafialna – ogólna

> 18. 40 dla uczniów Gimnazjum, dla młodzieży

3. Konferencje przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa rozpoczną sie 08 kwietnia tj niedz na Mszy sw o g. 18.oo. Zachęcamy narzeczonych do uczestnictwa.

4. Za tydzień – 18 marca 2018 r. Odbędzie się impreza biegowa w naszym regionie Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR – informują o tym organizatorzy – czyli dyrekcja OSiR w Pyrzycach. Jednocześnie pragniemy poinformować

Wszystkich mieszkańców Pyrzyc, że w tym dniu tj najbliższa niedz w godzinach od 9:00 do 13:30 będą występowały utrudnienia w ruchu z powodu zamknięcia dróg (ul. Plac Ratuszowy, 1 Maja, Plac Wolności, Stargardzka, Poznańska, Kilińskiego, Bankowa Dąbrowskiego, Zabytkowa). Szczegółowa trasa biegu wraz z zestawieniem ulic znajduje się na plakatach.

5. Dzisiejszy tygodnik „Gość Niedzielny” świetnie wyjaśnia sprawę ograniczenia handlu w niedziele. Dzięki tej ustawie robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji.

6. Serdeczne podziękowanie wszystkim którzy uczestniczyli w Wielkopostnych Rekolekcjach Parafialnych prowadzonych przez ks dr Jerzego Martynowicza. A zarazem podziękowanie za ofiary złożone na Pomoc dla Katolików na Kresach – szczególnie na grodzieńszczyźnie. Łącznie uskładała sie kwota 6.230,- zł Przekazaliśmy ją w całości na Białoruś. Serdeczne Bóg zapłać !!