OGŁOSZENIA 04.03.2018 3 niedz W Postu

1. Rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne: niedz – pon – wtor – środa. Przywitanie Misjonarza – ks dr Jerzy Martinowicz – Grodno – Sekretarz Kurii Biskupiej, Redaktor Tygodnika Katolickiego na Białorusi. odpowiedzialny za wiele dzieł misyjnych i ewangelizacyjnych w Grodnie i Mińsku podejmuje posługę wygłoszenia wielkopostnych nauk rekolekcyjnych pod tytułem „Przyjmijcie Dary Ducha Świętego”. Witamy najserdeczniej !!

– z programu rekolekcyjnego…

Dzisiejszy Biuletyn parafialny zawiera dokładny program Rekolekcji. Prosimy aby wychodząc z kościoła zabrać ze sobą Program Rekolekcji

2. Dzieła miłości miłosiernej

> Parafialny Zespół Caritas w najbliższą niedzielę bedzie rozprowadzał Świece Paschalne i Baranki na wielkanocny stół. Będzie to też okazją do złożenia wielkopostnej jałmużny na świąteczną pomoc dla ubogich.

> Tę jałmużnę wielkopostną będzie można złożyć w piątek i sobotę w formie jakichś produktów żywnościowych dla biednych – w sklepach gdzie będzie prowadzona zbiórka żywności. Zbiórka ta będzie prowadzona przez Caritas i Woluntariat Młodzieżowy w Lidlu i Biedronce przy Rondzie.

> Parafialny Zespół Caritas prosi aby zgłaszać do Caritasu osoby strasze będące w trudnej sytuacji materialnej i Caritas przygotuje dla tych osób pomoc świąteczną.

> Od dziś – przez trzy niedziele Wielkiego Postu będzie wystawiona skarbona na kwiaty do Bożego Grobu – przed ambonką na balaskach. dziękujemy bardzo.

> Parafialny Zespół Caritas i Młodzieżowa Grupa Woluntariatu mają swoje zwołanie i naradę we środę po Mszy św wieczornej czyli o g. 19.oo.

3. W tygodniu:

> przypominamy i zapraszamy – dzisiaj o g. 17.oo Gorzkie Żale z pasyjnym kazaniem rekolekcyjnym

> w piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: 9.3o, 16.45; 17.3o; i 18.40

> w najbliższą sobotę 10 marca – Wieczór Chwały: o g. 18.oo.

Msza św z Nabożeństwem i modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz ze swym Moderatorem serdecznie zaprasza.

Prasa Katolicka – dzisiejszy Gosc Niedz – co jest wyjątkowego w Gorzkich Żalach i dlaczego to nabożeństwo jest tak popularne i cenne dla życia religijnego ? a takze wstrząsający opis prześladowań chrześcijan w Sudanie Południowym.

4. O udział w Rekolekcjach a także o modlitwę w intencji Rekolekcji Wielkopostnych bardzo prosimy