OGŁOSZENIA duszpasterskie – 2 niedz zw. – 14.01.2018

1. W dzisiejsza niedzielę, 14 stycznia, obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wśród migrantów znajduje się rzesza Polaków. Dlatego zwracamy się z prośbą o modlitwę w ich intencjach i w intencjach tych rodzin, które doświadczają ciężaru rozłąki z bliskimi osobami.

Odpowiadając na orędzie i apel papieża Franciszka, skierowany z okazji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, módlmy się za migrantów i uchodźców, by spotykali się z gościnnym przyjęciem, ochroną własnych praw oraz szacunkiem wobec siebie i własnej kultury. Niech tej modlitwie towarzyszy pogłębienie naszej wrażliwości na potrzeby innych, zgodnie ze słowami będącymi mottem papieskiego przesłania na tegoroczny Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy: „Przybysza, osiadłego wśród was, będziecie miłować jak siebie samego, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, Bóg wasz!”

2. W tym tygodniu we wtorek wypada dzień Imienin ks Jarosława Kocha. Polecamy drogiego Solenizanta waszej modlitwie i dziekujemy mu za ofiarną pomoc duszpasterską na kolędzie.

3. We czwartek – rozpoczyna sie Tydzień Modlitw o Jednosć Chrześcijan. Bardzo zachecamy też do tej modlitwy aby wszyscy chrześcijanie stanowili jedno.

4. Za tydzień w niedz przypada Dzień Babci, a w poniedz – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tak wiele im przecież zawdzięczamy! Szczególna modlitwa i życzenia dla Babć i Dziadków – będą miały miejsce na Sumie o g. 12.oo ZAPRASZAMY.

5. Trwają odwiedziny kolędowe, w najbliższe dni następujące rejony:

14.01.2018

Niedziela 15:00

Kilińskiego 1, 2 3 , domki jednorodzinne

Dąbrowskiego 6 A_C domki jednorodzinne a także 8 i 10

15.01 2018 Poniedziałek

Dąbrowskiego 12, 14, 16, 18, 20

i Bankowa

16.01.2018

Wtorek

Kwiatowa

Wojska Polskiego 1-25

17.01.2018

Środa

Willowa

Różana

Okunica

18.01.2018

Czwartek

Stróżewo

Rzepnowo

19.01.2018

Piątek

UZUPEŁNIENIA

 6. Prosimy także zgłaszać uzupełnienia czyli mieszkania gdzie kapłan nie zastał nikogo. Odprawimy kolędę w tych rodzinach – w piątek 19 stycz od g. 16.oo.

Wszystkim solenizantom i Jubilatom tygodnie serdeczne życzenia !