OGŁOSZENIA PARAFIALNE BOŻE NARODZENIE – 25.12.2017

ŻYCZENIA:

 

> W ten świąteczny Czas – czas odradzania sie Dobra -my – Wasi Duszpasterze pragniemy życzyć każdej Rodzinie i każdemu z osobna  aby ten czas Bożego Narodzenia był czasem spotkania z Nowonarodzonym – niech króluje  On w waszych sercach ,  wypełniając je pokojem i miłością.  –  niech Was obdarza z mocą Ducha Świętego, swoją łaską i błogosławieństwem, Niech w Waszych domach i sercach zagości radość i nadzieja. Niech Maryja  – Święta Boża  Rodzicielka – Pani Wniebowzięta – prowadzi naszą Wspólnotę Parafialną przez wszystkie dni Nowego Roku Pańskiego 2018.

 

>      Drogim Parafianom i Miłym Gościom przekazuję w imieniu Księzy Chrystusowców i Sióstr Misjonarek –  serdeczne świąteczne życzenia. Pragniemy życzyć  aby ten czas Bożego Narodzenia przyniósł pokój, ożywił wiarę, umocnił miłość i odnowił nadzieję –w każdej RODZINIE, W KAŻDYM DOMU, w każdym sercu. Błogosławionego i rodzinnego czasu świąt Narodzenia Pańskiego.

> ŻYCZENIA Ks Arcybiskupa: Boże Narodzenie 2017 (kliknij).

  1. Warto w tym szczególnym okresie pomyśleć o najbliższych, a dziś  nieobecnych pośród nas. Niektórzy wyjechali za pracą, szukając za granicą lepszego życia. Teraz czekają na nasze duchowe wsparcie. Innych Pan nasz powołał już przed swoje oblicze. Im takze dajmy świąteczny upominek – w postaci serdecznej  modlitwy za nich.

 

  1. Msze sw w Boże Narodzenie: 9.oo; 10.30; 12.oo; 13.15 i 18.oo. W szpitalu o g. 15.oo.

 

  1. Jutro – Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Świętego Szczepan. Msze św pierwsza o g. 7.oo i następne w porządku niedzielnym – do godz. 18tej.  Tego dnia modlimy się w intencji KUL-u i Wydziału Teologicznego US. Taca w całości przeznaczona jest na KUL i Wydział Teologiczny.

 

  1. W najbliższą niedzielę – Uroczystość Świętej Rodziny. W samą Uroczystość o g. 12.oo – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Będzie szczególna za te małżeństwa modlitwa i błogosławieństwo.

 

  1. KOLĘDA – rozpoczniemy w Pyrzycach już we środę, W czasie duszpasterskiej wizyty kolędowej, pragniemy zanieść Wam Boże błogosławieństwo i duchowe wsparcie w wierze. Program kolędy został wydrukowany, wychodząc z kościoła można zabrać wydruk grafiku kolędy. Przypomnimy go jutro w Świętego Szczepana

 

  1. PODZIEKOWANIA.

 Pragniemy wypowiedzieć słowa podziękowań tym, którzy tak wiele prac wykonali teraz przed Świętami przy Bożonarodzeniowej dekoracji świątyni pod wodzą p Andrzeja kościelnego i s Moniki i s Anny.

> Przy wycince choinek, transporcie i ustawieniu choinek,  pracowali przy Szopce, i dekoracjach świątecznych – Choinki, wycinka, przywózka, ustawianie: Damian Blażejewski, Józef Pluta Darek Dziegowski, Antoni Zienkiewicz, Tomasz Kowalski, i Marcin Rutkowski ! Tomasz Szmendziuk, Marcin Senderek, Michał Kwiecień >  p Witold Osowski wykonał solidne stojaki pod choinki.

> Twórcy pięknej Szopki to p Bogusław Bekier i Andrzej Papis.      > Dziękujemy też  młodzieży z KSM za pomoc:  Remik Pajor, Mateusz Pawluk, Michał Kowalski, Bartek Macudziński, Krzysiek Sikora, wspomagały ich Martyna Prajzendanz, Ola Albinowska, Malwina Maćkowiak, Ania Zienkiewicz, Kaja Dębkowska

Wszystkim tym Osobom serdeczne wyrazy wdzięczności!

> Serdeczne podziękowanie paniom z Parafialnego Zespołu Caritas i osób które je wspierały – za przedświąteczne porządki w kościele !

>   Serdeczne podziękowanie dla Służby Liturgicznej Ołtarza – dla lektorów i ministrantów, podziękowanie p Tomasza Kantora i organisty.  

> Serdeczne podziękowanie dla Zespołu Cantus Delitium pod dyrygenturą p Tomasza – bo mieszkają w dużym rozproszeniu – daleko nieraz od Pyrzyc i potrafili sie zmobilizować aby uświetnić  nasza główną Pasterkę !!

 >  Podziękowanie wielkie wszystkim którzy okazali serce dla ubogich i składali ofiary na Caritas, kupowali świece w akcji Wigilijne dzieło pomocy.

> Podziękowanie dla Zespołu Caritas za ogromną posługę dla ubogich. Przed świętami ogromna ilosc osób otrzymały wydatną pomoc.

> dzieci otrzymały paczki – za nie dziękujemy ofiarodawcom.

   >  Podziękowanie dla młodzieży z Woluntariatu Młodzieżowego za przyjmowanie żywności w sklepach, za roznoszenie  świątecznych prezentów dla chorych – wielka wdzięczność tych chorych za te wizytę. Podziękowanie tez za to że dziewczyny objęły opieką kilka kolejnych starszych osób i bedą do nich często przychodzić.

  >  Podziękowanie wszystkim uczestnikom porannych Rorat – za piękne czuwanie adwentowe.

> Podziękowanie wszystkim którzy przesyłali nam życzenie świąteczne czy pocztą, mailem czy smesem