OGŁOSZENIA – 4 NIEDZ. ADWENTU – 24.12.2017

1. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Narodzenie Pańskie powinniśmy świętować  w pięknej wierze i z czystym sercem. Do prawdziwego chrześcijańskiego świętowania konieczny jest Sakrament Pokuty i Pojednania.

2. Wigilia – prosimy aby zadbać w domach rodzinnych o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do bliskich, znajomych, sąsiadów. Niech wigilijną wieczerzę poprzedzi wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem; niech towarzyszy wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie powinno się podawać alkoholu na wigilijny stół, a tradycyjnie można zachować też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. Światełko Betlejemskie. Do tradycji Adwentu należy przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju, symbolu przychodzącego do nas Chrystusa w tajemnicy Narodzenia.

Światełko Betlejemskie jest dzisiaj w naszej świątyni – zachęcamy aby zapalić od niego czy to świecę, znicz czy lampkę oliwną i zabrać je do swego domu na wigilijną wieczerzę.

5. Serdeczne podziękowanie za czyny miłosierdzia wobec ubogich. Wyraziły się one przez zakup Wigilijnej świecy, przez przygotowanie paczki świątecznej dla dziecka, przez dar materialny – Caritas przekazuje tę pomoc ubogim. Serdeczne podziękowanie dla Członkiń Parafialnego Zespołu Caritas i dziewcząt z Woluntariatu Młodzieżowego za ich piękna i ofiarną posługę dla ubogich, chorych, potrzebujących.

6. Dzisiejsza niedziela jest oczywiscie Dniem Wigilijnym i dlatego ostatnia Msza sw w ciagu dnia będzie o 13.15. Nie ma Mszy sw wieczornej, a nocą juz będą Pasterki.

7.Msze sw Pasterskie :

> o godz. 22. 00 – z udziałem dzieci (prośba by przyszły z dzwoneczkami – poprzebierane za aniołki, pasterzy czy królów ). Czuwanie wigilijne przed tą Pasterką juz od g. 21.30

> Głowna Pasterka o północy – o godz. 24.oo

> czuwanie wigilijne przed tą Pasterką rozpocznie sie o g. 23.40

8. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie – 25. 12. poniedz.:

9.00, 10.30, 12.00, 13.15, i 18.00.

Nie ma Mszy św. o g. 7.oo rano.

9. Drugi dzień Świąt – 26. 12, Św. Szczepana – wtorek;

7.oo, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, i 18.00.

10. Z kolędą do Parafian w Pyrzycach wyruszamy tuż po Świętach. Biuletyn z rozpiską kolędową będzie można otrzymać w Boże Narodzenie i w Świętego Szczepana.