OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZ ADWENTU – 10.12.2017

1.Dzisiaj Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Starajmy się pamiętać o naszych braciach na Wschodzie, dzisiaj w modlitwie. Materialne wsparcie okażemy w okresie Wielkiego Postu gdy będzie u nas – dyrektor Wydziału Episkopatu Polski do spraw Kościoła na Wschodzie.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach:

  • Parafialne – codziennie rano o godz. 6.00,

  • Śpiew Godzinek ku czci matki Bożej od g. 5.40

  • Roraty dla dzieci – środy godz 17.oo i piątki – 6.oo !

  • dla Uczniów Gimnazjum – wtorki – g. 6.00 !

dla Młodzieży – soboty – godz. 6.oo

3.Zapraszamy dzisiaj na Adwentowe Nieszpory o g. 17.30. Za tydzień natomiast rozpoczną sie Adwentowe Nieszory o g. 17.oo – i bedą w formule Koncertu Charytatywnego w wykonaniu Zespołu Cantus Delitium. Dochód przeznaczony na konto budowy nowych organów. W Boże Narodzenie będą też cegiełki na ten właśnie Fundusz Budowy nowych organów w naszej świątyni.

4. Trwa akcja Parafialnego Zespołu „Caritas” – „Wigilijne Dzieło Świątecznej Pomocy Dzieciom” – sprzedaż świec, kartek świątecznych, – możliwość wsparcia na święta ubogich. Prosimy o miłosierne serca, a tych których dotyka bieda i bolesny niedostatek prosimy o kontakt z Parafialnym Zespołem Caritas. !

5. W dniu dzisiejszym Wolontariat bardzo ofiarnie włącza się w przedświąteczne pomaganie. Przygotował piękne anioły w formie ozdoby świątecznej. Dziewczęta oddały swój czas aby włączyć się w akcję. Cel szczytny – pieniążki ze sprzedaży zostaną przekazane dla chorego chłopca Dlatego ogromnie prosimy o gest otwartości serca.

Za tydzień schola OTTONUTKI przeprowadzi kiermasz pysznych pierniczków świątecznych.

6. Od dzisiejszej niedzieli także oferujemy poświecony Wigilijny Opłatek – na stoisku Caritasu czy w ciągu tygodnia w sklepiku przy kościele. Wszystkie datki z Opłatka niechby wzmocniły Fundusz budowy nowych organów do naszej świątyni.

7. W najbliższy wtorek 12 grudnia w naszym kościele WIECZÓR CHWAŁY. Msza sw o g. 18.oo i po niej Nabożeństwo Uwielbienia i uzdrowienia. całośc animuje Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy.

8. We środę 13 grudnia – kolejna juz 36 Rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Na wieczornej Mszy sw modlitwa za Ofiary Stanu Wojennego, natomiast o g 19.30 zapalmy w oknach świece – jako światła wolności i solidarności z wszystkimi ofiarami stanu wojenn.

9. We środę spotkanie kandydatów do Bierzmowania – klasy VII i Gimnazjum kl II. w dniu 15tego grudnia tj w piątek przyjeżdża do Pyrzyc mammobus firmy LUX LED. Ustawi się przy Urzędzie na Placu ratuszowym. Zachęcamy do wykonania badań profilaktycznych pań w wieku 50 do 70 lat. Przed przyjściem do mammobusa konieczna jest rejestracja. Szczegóły na plakatach.

10. W następną niedz Konferencja dla Rodziców kandydatów do Bierzmowania o godz. 19.oo

11. Film w Pyrzyckim kinie: „Sprawa Chrystusa” w najbliższą sob i niedz – 16 i 17 grud o g. 15.oo. Dzisiaj jeszcze można zamówić bilet – w zakrystii. Bilety podamy przed seansem – już w Domu Kultury.

12. Pielgrzymka do Medjugorie i na Bałkany – wrzesień 2018 r. szczegóły na tablicy ogłoszeń. Spotkanie organizacyjne – za tydzień o tj 17 grudnia niedz. po Sumie czyli o g. 13.oo

13. Ostrzegamy przed oszustami !! Po Pyrzycach chodzą domokrążcy, którzy zbierają pieniądze na Seminarium – tak twierdzą. Na żadne Seminarium nikt nie organizuje zbiorki po domach. Gdy sie pojawią to należy zawiadomić Policję.

14. Dzisiaj świąteczny egzemplarz „Miłujcie się” a w nim: „Fałszywi prorocy”, „Różaniec ratunkiem, Kobiety w Islamie i wiele innych. Także Gość Niedz z programem telewizyjnym i wskazaniem jakie programy w TV warto zobaczyć.

15. Zapraszamy do Kaplicy Wieczystej Adoracji. Kaplica czynna codziennie od g. 9.30 do 18.oo.

16. Solenizantom i Jubilatom przekazujemy serdecz pozdrowienia.