OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 niedz zwykła – 13. 08. 2017

1. Komunikat Kurii Metropolitalnej SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKIEJ

W bieżącym roku obchodzimy jubileusz setnej rocznicy objawień Matki Bożej, które miały miejsce w Fatimie od 13 maja do 13 października 1917 roku. W rocznicę tych objawień Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska pragnie upamiętnić ten fakt wotum dziękczynnym w postaci pomnika-kolumny z figurą Matki Bożej Fatimskiej, która ma stanąć w Szczecinie. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński zwraca się z gorącą prośbą o zbiórkę na ten szczególny cel w dniu Uroczystości Wniebowzięcia NMP tj 15 sierpnia 2017 r. Dziękując za zrozumienie, prosimy o modlitewne wsparcie tego dzieła.

2. Dzisiaj 13 dzień miesiącana godz 20:00 Nabożeństwo Fatimskie, na które złoży się Msza Św. i Procesja Fatimska

3. We wtorek 15 sierpnia – piękna Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej Parafii tzw „Drugi Odpust” bo pod takim chwalebnym wezwaniem jest nasza świątynia.

> Msze Św. według porządku niedzielnego: 7.oo, 9.oo, 10.30; 12.oo 18.00 i 20.00. Na każdej Mszy Św. poświęcenie ziół i kwiatów.

> Po Mszy Św. na g. 10.30 czyli po Sumie Odpustowej – zapraszamy na krótki Recital poetycko – wokalny w wykonaniu Judyty Fornalczyk i Nikoli Kurzyńskiej.

Osoby, które wybierają się na Mszę Św. na g. 12.oo prosimy aby przyszły już na 11.30 czyli na tenże Recital

> O godz. 17.30 – Maryjne Nabożeństwo Różańcowe

> Przypominamy, że jest to Uroczystość obowiązkowa – dla nas tym bardziej bo odpustowa. Zwracamy się z serdeczną prośbą o udekorowanie swoich domów czy mieszkań flagami Narodowymi czy Maryjnymi – tym bardziej, że jest to także Święto Narodowe – Rocznica Cudu nad Wisłą

4. Po długim bogobojnym życiu odeszła do Pana Genowefa Bargieł – Matka ks. Michała Bargieła. Msza Św. w naszym kościele za śp Genowefę będzie jutro o g. 18:00. Bardzo serdecznie zapraszamy na te Mszę św – w duchu wdzięczności za jej piękne chrześcijańskie życie.

5. Modlimy się za przebywających na wakacjach. Polecamy Panu Bogu tegoroczne zbiory zbóż, warzyw i owoców – módlmy sie aby plony pól mogły zostać szczęśliwie zebrane.

6. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków, i do tej modlitwy bardzo zachęcamy.

7. Solenizantom i Jubilatom tygodnia – przesyłamy serdeczne życzenia i pozdrowienia. Wszystkim – dobrej niedzieli. Niech Pan swoim błogosławieństwem umocni wszystkich uczestników Najświętszej Eucharystii.