OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 niedz. – 30.07.2017

1. Rozpoczyna się sierpień. Jest to miesiąc trzeźwości narodowej. Idąc za wezwaniem Biskupów polskich, apelujemy najserdeczniej o powstrzymanie się od spożywania alkoholu w sierpniu

Jest to także miesiąc szczególnych rocznic patriotycznych. Pojutrze Rocznica Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy naszą wdzięczność i pamięć modlitewną.

2. W tym tygodniu:

> Pierwszy Czwartek miesiąca. Przed Mszą św o g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo tj Godziny Świętej.

Grupa Młodzieżowego Woluntariatu zaprasza dzieci na zajęcia i zabawę – czyli półkolonie – we czwartek na g. 16.oo.

> Pierwszy Piątek Miesiąca; po południu czyli od g. 16.30 – okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania, o g. 18.oo Msza sw wynagradzająca Bożemu Sercu. Nie ma wizyt po domach.

> Także Pierwsza Sobota miesiąca – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw Marii Panny i Modlitwa Różańcowa o g. 19.00.

3. Mija połowa wakacji. Z różnych zakątków naszej Ojczyzny wyruszają liczne pielgrzymki

> Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Brzesku – najbliższa sobota – 05.08.2016. Wymarsz spod kościoła o g. 13.3o. Jest to Pielgrzymka w intencji o trzeźwość i zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa.

> Pielgrzymka do Lichenia – 22-23 września, dwudniowa, koszt 200,- zł. Przyjmujemy – lista zgłoszeniowe wystawiona przy bocznym wejściu, można sie jeszcze zapisać

> Pielgrzymka na Jasna Górę – na czuwanie za Polonię świata w październiku będzie dokładnie 20 – 21 października

4. Ponawiamy najserdeczniejsze zaproszenie i zachętę do nawiedzania Pana Jezusa w Najsw Sakramencie w Kaplicy Wieczystej Adoracji. czynna jest od g. 7.oo do 18.oo. Nawet jeden dziesiątek Różańca odmówiony przed Najśw Sakramentem – ma ogromną skuteczność i moc. Jakże piękny, bogaty i radosny jest czas kiedy są w nim chwile modlitwy – tym bardziej w Kaplicy Najsw Sakramentu.

5. Podziękowania: taca inwestycyjna sprzed tygodnia wyniosła 7.630,- zł. Serdeczne podziękowanie ofiarodawcom. Zakończyliśmy te konieczne badania archeologiczne. Przygotowywany jest projekt – techniczny czyli wykonawczy – koszt tegoż projektu to ok 70 tys zł. Podziękowanie dla ofiarnie wspierających te niełatwe działania.

6. Biuro Parafialne do końca sierpnia czynne

  • 16.oo – 17.oo : poniedz i środy

  • 9.00 – 10.00: wtorki i czwartki