OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.06.2017

1. W tym tygodniu – 29 czerwca tj czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św: 6.30; 9.oo i wieczorem g 18.oo. Wspieramy ofiarą Stolicę Apostolską.

2.Zgodnie z zarządzeniem ks Arcybiskupa – w dniu dzisiejszym Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę na wakacyjne turnusy dla dzieci z najuboższych rodzin organizowane prze Caritas Diecezjalną. Bóg zapłać za ofiary

3.Najważniejszy Dzień najbliższego tygodnia to sobota – 01 lipca – Świętego Ottona – Dzień Odpustu Parafialnego. Suma Odpustowa w sobotę o godz. 18.oo. W piątek – okazja do spowiedzi przed Odpustem – od godz. 17.oo

Najserdeczniej wszystkich zapraszamy i zachęcamy – skorzystajcie Drodzy z łaski Odpustu

Natomiast wieczorem po Odpuście z racji Pierwszej Soboty Miesiąca – czuwanie Różańcowe i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny.

4.Zapraszamy na ostatnie już Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie po Mszy św wieczornej

5. Od przyszłej niedzieli pewna zmiana w porządku niedzielnych Mszy św. – Msza św z g 13.15 przechodzi na godz. 20.oo, a zatem układ będzie następujący: 7.oo; 9.oo; 10.3o; 12.oo a następnie o 18.oo i 20.oo wieczorem.

6. Od przyszłego tygodnia także pewna zmiana Mszy św w dni powszednie – jak zresztą od wielu lat – będzie następujący porządek: 6.30 rano i o g. 18.oo wieczorem

7. UWAGA – od przyszłego tygodnia także zmiana godzin posługi w Kancelarii Parafialnej:

> poniedziałki i środy – po południu: 16.oo – 17.oo

> wtorki i czwartki – rano: 9.oo – 10.oo

> nieczynna: w piątki i soboty

8. W lipcu i sierpniu nie będzie wizyt u chorych.

9. Żegnamy dzisiaj naszych księży: ks Jarosława Kocha – przez dwa lata tak wiele dzieł dokonał w naszej Parafii – jako duszpasterz dzieci, opiekun ministrantów, lektorów, jako lider wspólnot. Kościoła Domowego, Odnowy w Duchu Świętym, jako katecheta, jako kierownik duchowny i spowiednik, jako organizator wielu pięknych wyjazdów dla dzieci, ministrantów – na ferie, na wakacje, na pielgrzymki. wreszcie też jako organizator wielu wydarzeń w życiu parafialnym. Jego wyjazd jest dla każdego z nas bardzo przykry i trudny. Podejmuje bardzo trudne zadania i odpowiedzialne jako wychowawca nowicjuszy i kleryków. Msza św pożegnalna o g. 13.15.

Żegnamy też ks Witalija Melnyka. Przez ostatni rok posługiwał ofiarnie w naszej Parafii jako duszpasterz młodzieży, jako opiekun Wspólnoty Przyjaciół Jezusa Miłosiernego, jako katecheta, jako spowiednik, opiekun chorych, duszpasterz lokalnych wspólnot. Podejmuje misje w Kazachstanie Polecamy jego Osobę wdzięcznej modlitwie Parafian. Msza św pożegnalna o g. 18.oo.