OGŁOSZENIA – BOŻE CIAŁO 2017

1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to oczywiście uroczysta Procesja Eucharystyczna. Rozpocznie się ona po Sumie Parafialnej czy po Mszy św na 10.30 – Wyruszymy o g. 11.3o

Trasa procesji: > od kościoła – ulicami: 1 Maja do Ronda i dalej w Stargardzką do Wojska Polskiego – do Jana Pawła II – obok szpitala – do Ronda – i Kilińskiego do kościoła, gdzie przy czwartym Ołtarzu – na zakończenie kazanie okolicznościowe.

Dla tych którzy nie zdążą być wcześniej na Mszy św – to będzie jeszcze na zakończenie Msza św ok 13tej. I będzie jeszcze wieczorna o g. 18.oo, poprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym o g. 17.45

2. Od jutra Oktawa Bożego Ciała czyli o g. 17.45 Nabożeństwo do NSPJ, następnie Msza św o g. 18.oo i po niej Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy !!!

3. Dzisiaj do nabycia Mały Gość Niedzielny z płytą i piosenkami Arki Noego.

4. Wyjazd dzieci w sobotę na Gorę Tabor o g. 9.oo sprzed Urzędu Miasta.

Po Procesji Eucharystycznej:

Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy tak czynnie włączyli się w organizację procesji Bożego Ciała:

> Serdeczne podziękowanie dla Policji Pyrzyckiej za zabezpieczanie trasy naszej Procesji

> serdeczne podziękowanie dla ks Dyrektora Marcina Stefanika za przewodniczenie naszej celebracji i wygłoszone Słowo Boże.

> podziękowanie za prowadzenie śpiewu podczas procesji – p Tomaszowi

> Bardzo ważną pracę i ogromnie ciężką związaną z transportem podestów, ich ustawieniem, przywiezienie brzóz, dywanów – wykonali p Damian Błażejewski, Tomasz Szmendziuk,

> Szczególne podziękowanie za przygotowanie ołtarzy, dekoracje, ukwiecenie . Przygotowanie – Ołtarze przegotowali – młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Wspólnota Przyjaciół Jezusa Miłosiernego, Kręgi Kościoła Domowego. Liturgiczna Służba Ołtarza, Szafarze Ministranci i Lektorzy. I tu należałoby wymienić naprawdę dużo ofiarnych osób. Niech Dobry Pan Jezus im wynagrodzi to poświęcony czas i zmęczenie które ponieśli dla Bożej Chwały. A wdzięczność uczestników niech wyrazi się darem modlitwy.

Całością zawiadywał ks Jarosław i ks Witalij.

> Serdeczne podziękowanie dla Pyrzyckiego Domu Kultury a osobiście dla p Dyrektora Tomasza Lewandowskiego za użyczenie podestów pod Ołtarze na Procesje Eucharyst. > Podziękowanie także właścicielom posesji na których ustawiono Ołtarze.

Podziękowanie:

> pocztom sztandarowym, – chorągwie, feretrony, figurki – tym którzy je nieśli i towarzyszącym dzieciom i dziewczętom..

> Lektorom i Ministrantom,

> dzieciom komunijnym i rocznicowym – one dodały blasku, entuzjazmu, radości duchowej dla nas wszystkich

> dzieciom sypiącym kwiatki – i osobom pilnującym te dzieci.

> podziękowanie za przyniesione kwiaty i płatki kwiatowe

> Wszystkim uczestnikom uroczystej Procesji Bożego Ciała.