OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28. 05. 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28. 05. 2017

  1. Kończy się miesiąc maj – ostatnie już Nabożeństwa Majowe – jeszcze – do środy.

Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa od czwartku tj 01. 06 – codziennie 15 min przed wieczorną Mszą św. czyli o g 17.45 – zarówno w dni powszednie jak i w niedziele. Zapraszamy.

Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

  1. We środę – święto Nawiedzenia NM Panny.
  1. Pierwszy Czwartek Miesiąca – Godzina Święta o 17.oo, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
  2. Pierwszy Piątek Miesiąca : od rana – odwiedziny z posługa sakramentalną dla chorych, od g. 16.30 Sakrament Pokuty i Pojednania, wieczorna Msza św – wynagradzająca Bożemu Sercu i spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
  3. Pierwsza Sobota Miesiąca – wieczorne nabożeństwo Różańcowe po Mszy sw wieczornej czyli o g 19.oo. Wymiana Tajemnic Różańcowych i Nabożeństwo Pierwszosobotnie związane z Objawieniami w Fatimie.

  1. Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – Wigilia Zesłania czyli najbliższa sobota

> g. 21.oo Uroczysta Msza sw Wigilijna

> 22.oo – do północy – czuwanie modlitewne w świątyni

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym najserdeczniej zaprasza !!!

  1. Rocznica Pierwszej Komunii św – za tydzień – w niedz o g. 13.15. spowiedź dla dzieci i próba w piątek o g. 16.oo
  2. Bierzmowanie – 10 czerwca sobota g. 18.oo

Bezpośrednie przygotowanie do Bierzmowania:

> spotkania kwalifikacyjne – grupy s Moniki i al Wojciecha – poniedz – od g. 17.oo, pozostałe grupy s Moniki – wtorek g. 19.oo i grupa ks Witalija – środa od g. 19.oo

> Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania, ich świadków i Rodziców – 08 czerwca tj czwartek g. 19.oo

  1. Spotkanie organizacyjne przed Pielgrzymką do Francji i Włoch – w przyszłą niedz po Sumie tj o g. 11.30.

  2. W przyszłą niedz także o 11.30 – krótkie spotkanie po Pielgrzymce do Lichenia, Torunia i Gniezna

11. Koncert Inauguracyjny – na rozpoczęcie działalności Fundacji dla Budowy Organów w naszym kościele – 04 czerwca – niedziela g. 19.oo w wykonaniu zespołu Cantus Delicium, Emila Michorzewskiego na organach oraz Marty Kijek na saksofonie altowym. W czasie koncertu będzie można również złożyć ofiarę na zakup organów. Przed Koncertem otwarcie Wystawy prezentującej historię naszej parafii.

12. Za tydzień – Święto Dziękczynienia za wolność i niepodległość. Zbiórka na Wotum Wdzięczności naszego Narodu – czyli Świątynię Bożej Opatrzności

Od jutra Biały Tydzień dla dzieci Pierwszokomunijnych – codziennie na godz…

Serdeczne podziękowania pragnę wypowiedzieć:

– Rodzicom, Chrzestnym, Babciom i Dziadkom – za troskę o dzieci, o ich wiarę, za świadectwo życia wiarą, za uczestnictwo z dzieckiem w coniedzielnej Mszy

– Dyrekcji Szkoły, Katechetom, Nauczycielom i Wychowawcom,


– Rodzicom co sprzątali, szorowali kościół, dekorowali kwiatami, wiele przygotowań i starań podejmowali. Radzie Rodziców – za całoroczne starania, czas poświecony, tyle pomocy okazali na w tym toku przygotowań przez rok cały.

Podziękowanie za dar ołtarza – są to bardzo senne rzeczy dla świątyni naszej – Pulpit pod Ksiegę Slowa Bozego, pięny kociołek na świeconą wodę i stojaki pod kwiaty

Podziękowanie ks Jarosławowi – za ogromny trud i poświecenie w tym całorocznym przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej – wielkie serdeczne podziękowanie – od dzieci, od rodziców, od nas wszystkich !!!!!!

Podziękowanie dla Siostry Eweliny – ciężka posługa katechetyczna w szkole, ale i tutaj w Parafii w kościele – na niedzielnych Mszach św, na katechezie przed komunijnej, praca z Chórkiem Ottonutki i wiele działań i posług bardzo ofiarnych !!!