OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 16. 04. 2017

1.Życzenia Ks Arcybiskupa..

2. Podziękowania:

Najserdeczniejsze podziękowanie dla ks prof Marka Grygla z KULu za tak cenną dla nas pomoc w posłudze spowiedzi, za Słowo Boże tak pięknie głoszone w tę Uroczystość !!

Podziękowanie Służbie Liturgicznej – pod wodzą ks Jarosława – lektorom i ministrantom za piękna asystę na Liturgii Triduum Paschalnego ! należą im się doprawdy gromkie brawa – szczególne wyrazy podziękowania dla lektorów !!!!

Podziękowanie za piękne liturgie w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Liturgia Paschalna. Podziękowania dla Zespołu Cantus Delicium, z p Tomaszem Szutkowskim – za piękny śpiew Męki Pańskiej, duży udział Scholi Młodzieżowej i dla KSM podziękowanie – za rzecz zupełnie niezwykłą – bo za całonocne czuwanie przy Grobie Bożym,

Podziękowanie też za piękne dekoracje świątyni – tutaj przede wszystkim Siostry Monika, Anna i Ewelina i pomoc przy Bożym Grobie.

Podziękowanie za piękne bukiety kwietne – brawo dla naszych Sióstr

Podziękowanie za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu

Wszystkim czynnie uczestniczących w Liturgiach przez śpiew psalmów, czytanie Słowa Bożego, czytanie modlitw prowadzone czuwania.

Podziękowanie Zespołowi Caritas – za ofiarna posługę i gromadzenie środków finansowych i żywności na pomoc dla potrzebujących. Rozdaliśmy kilkadziesiąt paczek żywnościowych. Podziękowanie dla Parafian za ofiarne serca – za jałmużnę wielkopostną składaną przy sprzedaży świec, baranków i palm – za artykuły żywnościowe na tę pomoc dla ubogich, za ofiary pieniężne,

podziękowanie dla pan Caritasu i panów z Rady i innych parafian za posprzątanie świątyni – tym bardziej ze robili to w sobotnie popołudnie – po święconkach

Imieniem księży i własnym – serdeczne podziękowanie za życzenia składane nam w dzień kapłaństwa – Wielki Czwartek, za kwiaty, z modlitwę

Dalsze Ogłoszenia:

3. Jutro Drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Msze sw; w porządku niedzielnym. Pierwsza Msza św o g 7.oo, potem 9.oo; 10.30 Taca Na KUL i Wydział Teologiczny

4. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocna czyli Czas wielkanocny świąteczny – całe 8 dni !! zapraszamy do świątyni by cieszyć sie Zwycięstwem Chrystusa i spotykać sie ze Zmartwychwstałym i korzystać z Owoców Zbawczej Męki i Chwalebnego Zmartwychwstania. W tej Oktawie wypada piątek – a wiec nie ma postu od pokarmów mięsnych

5. Natomiast w niedz za Tydzień – Niedziela Bożego Miłosierdzia – trwa Nowenna przed Bożym Miłosierdziem – codziennie przed wieczorną Mszą św.

6. Niedz Bożego Miłosierdzia to także święto patronalne Caritas. Spotkanie Zespołu Caritas we środę po mszy sw wieczornej

7. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich PARAFIAN na Święto Miłosierdzia Bożego – za tydzień w niedz na godz. 15tą

Życzenia:

Z okazji Świąt życzę imieniem własnym i w imieniu Księzy i Sióstr Misjonarek – wszystkim Drogim Parafianom i miłym Gościom  aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzył Was wszystkich i każdego z osobna tymi darami które przyniósł, które wysłużył na Krzyżu. Życzę zatem umocnienia wiary, nadziei i miłości, radości ze Zmartwychwstania i z tego co ono oznacza . Pięknego, radosnego polskiego świętowania w gronie najbliższych a także wszelkich Bożych łask, pomyślności, zdrowia, pokoju

Chrystus Zmartwychwstał ! Prawdziwie Zmartwychwstał !!!