OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA WP – 02.04.2017

1. Dzisiaj – niedziela adoracyjna. pozostańmy jeszcze chwilę na takiej modlitewnej, adoracyjnej medytacji Słowa Bożego przed Najświętszym Sakramentem

2. Dzisiaj o g. 13tej spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Ziemi Świętej.

3. Pielgrzymka do Lichenia, Torunia i Gniezna – 12-13 maja – wciąż jest jeszcze trochę wolnych miejsc.

w tym tygodniu:

4. REKOLEKCJE wielkopostne dla młodzieży Szkół Średnich i Zawodowych – od jutra do środy. Zapraszamy młodzież!

OGÓLNY PROGRAM REKOLEKCJI:

> Gimnazjum Publiczne klasy III-cie poniedz i wtorek: 8.30

> Gimnazjum Publiczne klasy I-sze i II-gie i całe Gimnazjum Społeczne i Gimnazjum Sportowe

– poniedz, wtorek i środa – godz. 11. 30

> Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespół Szkół nr 1 im Noblistów Polskich – poniedz, wtorek i środa – godz. 10.oo

5. Z racji na rekolekcje młodzieżowe – Msza sw o g. 9.oo – w poniedz i wtorek wyjątkowo będzie odprawiana w Kaplicy Adoracyjnej.

6. Parafialny Zespół Caritas

> w dzisiejszą niedzielę rozprowadza Świece Paschalne i baranki na wielkanocny stół. Jest to także okazja do złożenia wielkopostnej jałmużny na świąteczną pomoc dla ubogich. Przypominamy sie też o skarbonce „na kwiaty do Bożego Grobu”.

> Parafialny Zespół Caritas podaje do wiadomości, ze w najbliższą i następną środę czyli 5 i 12 kwietnia – w godzinach od 17:00 do 18:00 będą przyjmowane zgłoszenia o osobach potrzebujących pomocy żywnościowej.

> W najbliższą środę – bardzo ważne i potrzebne spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas i grupy Woluntariatu Młodzieżowego o godz. 19tej!!

7. Obiecane palmy na Niedziele Palmową oferują też dzieci z Chórku dziecięcego „Ottonutki”

8. Parafialny Zespól Rodziny Radia Maryja zaprasza wyjątkowo w najbliższą środę na g. 17tą do Kaplicy na adoracje i modlitwę Różańcową a po Mszy św odbędzie się spotkanie członków tej Wspólnoty

10. We czwartek – Godzina Święta o g. 17.oo. Zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza i Rodziców ministrantów i lektorów – to także modlitwa o powołania.

11 Pierwszy Piątek Miesiąca – od rana postaramy się przybyć ze Spowiedzią i Komunią św do chorych. Prosimy o zgłoszenie pozostałych chorych abyśmy mogli przygotować ich na czas Świąt Wielkanocnych.

Po południu w piątek posługa w konfesjonałach od g. 16tej.

12. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – piątek zapraszamy !!!

Posiedzenie Rady Parafialnej – najbliższy piątek g. 19.oo

13. W Niedziele Palmową zapraszamy wszystkie dzieci ale i ich rodziców na piękną manifestację wiary – jaką będzie „Marsz dla Jezusa”. Zbierzemy się przy kościele o g. 13.oo i wyruszymy na ten pochód wiary.

14. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – ulicami Pyrzyc – we środę 12 kwietnia – w Wielkim Tygodniu. początek przy Krzyżu na Staromiejskiej o g. 18.30.

15.Konferencja przygotowująca do Chrztów w Wielkanoc – będzie w sobotę 08 kwietnia o godz. 19.oo.

16. Apel. Zwracamy się dzisiaj z serdecznym apelem o pomoc w sprzątaniu świątyni. dotychczas 99 % Parafian w ogóle się tym nie przejmowało. Świątynia wysprzątana, lśni i wszyscy zadowoleni. Odbywało się to ogromnym trudem i pracą kilku ofiarnych niewiast z Parafialnego Zespołu Caritas. Niestety bardzo osłabły bo im przybyło dosyć dużo lat. Trzeba je w tym wesprzeć. Jest to zasadniczo praca w sobotę rano – od g. 7.oo do 8.30 – zaledwie 1,5 godziny. Jest wiele osób które mogłyby ofiarować przynajmniej jeden taki dyżur w ciągu roku, jedną sobotę. Bardzo o to prosimy – nie tylko członków grup, wspólnot, ruchów, młodzież – ale zwracamy się z serdecznym apelem do wszystkich Parafian. Ofiaruj nieco czasu i trudu dla Twojej świątyni a przecież w ten sposób dla innych a ostatecznie – dla Pana Boga.

Dzisiaj po każdej Mszy św przy wyjściu od salek – prowadzimy zapisy na poszczególne soboty. Prosimy aby tam podejść i wybrać sobie jeden dyżur w dowolną sobotę i się na niego wpisać. Bardzo o to prosimy.