OGŁOSZENIA 19. 03. 2014. 3 niedziela W. Postu

1. Dzisiaj po Sumie o g. 11.30 spotkanie organizacyjne w sprawie Pielgrzymki do La Salette we Francji i Całunu Turyńskiego we Włoszech – wciąż jeszcze jest kilka wolnych miejsc

2. Kurs przygotowujący do Sakramentu Małżeństwa rozpoczniemy już dzisiaj na Mszy sw wieczornej o g. 18.oo.

3. Jutro liturgiczna Uroczystość św Józefa. Dzień szczególnej modlitwy – za mężów, ojców, mężczyzn. Msze św 6.30; 9.oo i 18.oo. Przed wieczorną Mszą św. – Nabożeństwo do św Józefa.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – piątek

> 9.30 – dla Starszych

> 17.00 dla dzieci

> 17.30 Parafialna – ogólna

> 18. 45 dla uczniów Gimnazjum, dla młodzieży

5. W najbliższą sobotę 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy sw wieczornej o g. 18.oo możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

6. W sobotę 25 marca – także Warsztaty Muzyczne dla młodzieży przygotowujące do przeżycia Misterium Męki Pańskiej

7. Dzieła miłości miłosiernej – Parafialny Zespół Caritas w najbliższą niedzielę bedzie rozprowadzał Świece Paschalne i Baranki na wielkanocny stół. Będzie to też okazją do złożenia wielkopostnej jałmużny na świąteczną pomoc dla ubogich.

7. Tę jałmużnę wielkopostną będzie można złożyć w piątek i sobotę w formie jakichś produktów żywnościowych dla biednych – w sklepach gdzie będzie prowadzona zbiórka żywności. Zbiórka ta będzie prowadzona przez Caritas i Woluntariat Młodzieżowy w obydwu sklepach Netto i w Biedronce przy 1-go Maja w godzinach od 9.oo do 17tej. Prosimy o ten dar jałmużny ponieważ nie ma juz dostaw żywności unijnej.

8. W Pyrzyckim kinie projekcja filmu „Zerwany kłos” – w dniu 25 marca tj w sob o g. 19.30 i 26 marca w niedz o g. 18tej – bilety na ten film już jedynie na miejscu w Pyrzyckim Domu Kultury

9. Rekolekcje Parafialne Rekolekcje wielkopostne w formie Misji Fatimskich rozpoczną się w naszej Parafii już za tydzień – 26 marca do 31 marca. Trwa Nowenna w intencji owocnego przebiegu Misji Fatimskich. Zachęcamy do podejmowania czynów pokutnych na intencję Misji a także częstej modlitwy Różańcowej za Misje -aby wszyscy Parafianie zechcieli uczestniczyć w tych szczególnych w tym Roku Fatimskim – Rekolekcjach wielkopostnych.

Zwracamy uwagę na zmianę czasu za tydzień już na letni a więc – żeby zdążyć na odpowiednie godziny Mszy św.

10. Z racji na te Misje Fatimskie jest potrzeba aby w tym tygodniu przeprowadzić krótkie spotkania z poszczególnymi grupami – po Mszach św wieczornych czyli ok 18.30. I tak:

> poniedz – Wspólnota Przyjaciół Jezusa Miłosiernego i Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

> środa – Zespól Rodziny Radia Maryja i Róże Żywego Różańca

> czwartek – Kręgi Kościoła Domowego, Rada i Szafarze Eucharystii

> Piątek – po porannej Drodze Krzyżowej czyli po 10tej – Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ

11. W najbliższą niedzielę – spotkanie organizacyjne odnośnie Pielgrzymki do Ostrej Bramy w Wilnie. To spotkanie po Sumie czyli o g. 11.30. By utrzymać miejsce na liście uczestników potrzeba wpłacić zaliczkę w kwocie 100,- zł

12. Przy wyjściu po lewej stronie prezentujemy dzisiaj opracowane wstępne projekty Centrum Duszpasterskiego jakie ma powstać przy naszym kościele. Prosimy sie zapoznać i podzielić ewentualnymi uwagami.

13. W minionym tygodniu sąd zatwierdził od strony prawnej – powołaną w Parafii Fundację dla Budowy Organów dla Katedry Pyrzyckiej. Szczegóły podamy niebawem.

14. Ks Dziekan i wspólnota Rycerzy Kolumba z Parafii MB Bolesnej prosili aby ogłosić i zaprosić wszystkich w najbliższą sobotę 25 marca na godz. 11tą do Studzienki św Ottona – na wspólne porządkowanie terenu wokół Studzienki. O Studzienkę na pewno powinni troszczyć sie wszyscy mieszkańcy Pyrzyc

15. Przez pewien niedługi czas brak jest Obrazu Jezusa Miłosiernego – gdyż wykonują dla niego należytą pozłacaną ramę. Podobnie nieco ogołocony jest Obraz Wniebowzięcia – gdyż płaskorzeźba okalająca Obraz jest w warsztacie złotniczym – gdzie prowadzą dalsze prace dekoratorskie.

16. Dla pomocy i ułatwienia – podajemy w tablicach ogłoszeniowych przebieg ceremonii pogrzebowej – przy organizacji pogrzebu z Ciałem Zmarłego w kościele