OGŁOSZENIA – 2 niedziela zw. – 15. 01. 2017

OGŁOSZENIA – 2 niedziela zw. – 15. 01. 2017

 1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Emigranta i Uchodźcy. To zachęta do podjęcia troski o naszych emigrantów żyjących poza Krajem daleko od Rodziny i swoich bliskich. W zachowaniu wiary możemy i powinniśmy dopomóc poprzez gorącą modlitwę w tym dniu i w każdą pierwszą środę na Nowennie i mszy wieczornej.

 2. Konkretny gest pomocy może my okazać dzisiaj, kiedy żegnamy ks Sergiusza powracającego już do jego misji w Kazachstanie. Po Mszy św będzie właśnie ta możliwość złożenia ofiary jako wsparcie dla Katolików na Wschodzie. Imieniem ks Sergiusza i jego Parafian w Kazachstanie wypowiadam serdeczne podziękowanie. Ks Sergiuszowi zaś dziękujemy za posługę Słowa Bożego, za pomoc w kolędowej wizycie duszpasterskiej w naszej Parafii. Dziękując – najserdeczniej go do nas zapraszamy.

 1. Podziękowanie też serdeczne dla ks Marcina Stefanika – Dyrektora Wydziału Powołań naszej zakonnej Kurii w Poznaniu. Dziękujemy mu najserdeczniej.

 1. W całym Kościele od środy tj 18 stycznia Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech modlitwa nasza będzie znakiem troski o to aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili jedną wspólnotę.

 1. Dzień Imienin ks Jarosława – co prawda wypada on w sobotę ale zapraszamy już w przeddzień tj w piątek na godz 18.oo – Msza sw Imieninowa i dar duchowy i znak wdzięczności i troski o ks Jarosława – poprzez obecność na tej Mszy sw i serdeczna modlitwę. Zapraszamy piątek g. 18.oo

 2. Spotkanie grupy Woluntariatu Młodzieżowego – w najbliższy piątek – po Mszy św o g. 19.oo

 1. W sobotę 21 stycznia – św Agnieszki Męczennicy – przypada wtedy Dzień Babci, a w niedz 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tak wiele im przecież zawdzięczamy!

 1. UWAGA !!! Za tydzień w niedz Koncert Świąteczny Zespołu KANTUS – NIEDZ GODZ. 19.OO ZAPRASZAMY !!!!

 1. Pielgrzymki – pilne spotkania organizacyjne – w przyszłą niedz tj 22 stycz po Sumie tj g. 11.30 – spotkanie przed Pielgrzymką do Ziemi Świętej. Tutaj już brak wolnych miejsc.

 2. Za dwa tygodnie tj w niedz 29 stycz po Sumie czyli o g. 11.30 – spotkanie organizacyj przed pielgrzymką do Francji i Włoch La Salette , Mediolanu i Turynu. Chętnie jeszcze przyjmiemy na listę bo są wolne miejsca.

 3. Taca inwestycyjna na kolejną niedz stycznia tj na 22. 01

 1. Przyjmujemy zgłoszenia na uzupełnienie kolędy w dniach 20 i 21 stycz tj piątek i sobota.