OGŁOSZENIA PARAFIALNE – BOŻE NARODZENIE – 25.12.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

BOŻE NARODZENIE – 25.12.2015

1. Drogim Parafianom i Miłym Gościom przekazuję w imieniu Księży Chrystusowców i Sióstr Misjonarek – serdeczne świąteczne życzenia. Pragniemy życzyć aby ten czas Bożego Narodzenia przyniósł pokój, ożywił wiarę, umocnił miłość i odnowił nadzieję – w każdej RODZINIE, W KAŻDYM DOMU, w każdym sercu. Jezus puka do drzwi – nie pozwólmy by nas omijał. Jezus puka do naszych serc aby dać nam pokój, pokój duszy. Otwórzmy Mu zatem.

W tych dosyć ciężkich medialnie czasach trzeba nam postawić na Najwyższy Autorytet – dokładnie Taki jaki Rodzi się dzisiaj. Zechciejmy postąpić w ten sposób bo wtedy absolutnie niczego nie ryzykujemy, a otrzymamy wszystko co niezbędne do pełnego pokoju życia tu w Ojczyźnie ziemskiej. Błogosławionego i rodzinnego czasu świąt Narodzenia Pańskiego.

2. Warto w tym szczególnym okresie pomyśleć o najbliższych, a dziś nieobecnych pośród nas. Niektórzy wyjechali za pracą, szukając za granicą lepszego życia. Teraz czekają na nasze duchowe wsparcie. Innych Pan nasz powołał już przed swoje oblicze. Pamiętajmy o nich w ten świąteczny czas.

3. Msze Św. w Boże Narodzenie: 9:00; 10:30; 12:00; 13:15 i 18:00. W szpitalu o g. 15:00.

4. Jutro – Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Świętego Szczepan. Msze Św. pierwsza o g. 7:00 i następne w porządku niedzielnym. Tego dnia modlimy się w intencji KUL-u i Wydziału Teologicznego US. Taca w całości przeznaczona jest na KUL i Wydział Teologiczny.

5. W najbliższy piątek – Uroczystość Świętej Rodziny. Tę Uroczystość poprzedzą Rekolekcje dla małżeństw – we środę i czwartek o godz. 18:00. Bardzo zapraszamy wszystkie małżeństwa. W samą Uroczystość o g. 18:00 – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Będzie szczególna za te małżeństwa modlitwa i błogosławieństwo.

6. W piątek – 30 grudnia także Opłatek Parafialny – godz 19.30 – rozpoczniemy od Jasełek – w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

7. KOLĘDA – rozpoczniemy w Pyrzycach po Nowym Roku. Program kolędy podamy za tydzień – w niedzielę 1 stycznia. Jest jeszcze w dopracowaniu. Natomiast może na dwa najpierwsze dni:

> 2 stycznia, tj. poniedziałek od g. 16:00: ul Willowa, Wojska Polskiego, Kwiatowa i Różana

> 3 stycznia, tj. wtorek g. 16:00: ul Dąbrowskiego 12, 14, 16, 18 i 20.

8. PODZIĘKOWANIA. Pragniemy wypowiedzieć słowa podziękowań tym, którzy tak wiele prac wykonali teraz przed Świętami przy Bożonarodzeniowej dekoracji świątyni: przy wycince choinek, transporcie i ustawieniu choinek, pracowali przy Szopce, i dekoracjach świątecznych – pod wodzą ks. Jarosława, i też Siostry bardzo dopomogły! Byli to Szafarze, Panowie z Rady, także ofiarni Parafianie nie przynależni formalnie do jakichś grup, a przecież ofiarni i pracowici. Może bez odczytywania listy nazwisk – aby tę piękną ofiarność dla sprawy Bożej – Dziecię Jezus wynagrodziło hojnymi darami i łaskami !!!

Młodzież z KSM i lektorzy pod wodzą ks. Witalijatakże pomagali, zakładali światełka na choinki. Wszystkim tym Osobom serdeczne wyrazy wdzięczności!

Serdeczne podziękowanie paniom z Zespołu Caritas za przedświąteczne porządki w kościele !!

Serdeczne podziękowanie dla Służby Liturgicznej Ołtarza – dla lektorów i ministrantów, podziękowanie p. Tomasza organisty.

Podziękowanie wielkie wszystkim którzy okazali serce dla ubogich i składali ofiary na Caritas, kupowali świece w akcji Wigilijne dzieło pomocy. Podziękowanie dla Zespołu Caritas za ogromną posługę dla ubogich. Przed świętami setki osób otrzymały po kilkadziesiąt kilogramów żywności.

Podziękowanie dla młodzieży z Woluntariatu Młodzieżowego za przyjmowanie żywności w sklepach, za roznoszenie świątecznych prezentów dla chorych – za tę podejmowana piękną posługę miłości miłosiernej.

Podziękowanie wszystkim uczestnikom porannych Rorat – za piękne czuwanie adwentowe, podziękowanie wszystkim którzy przesyłali nam życzenie świąteczne pocztą, mailem czy SMS’em.

Pielgrzymki

> do Ziemi Świętej – już brak miejsc

> do Francji i Włoch – w sierpniu – jak najbardziej jeszcze jest trochę wolnych miejsc. Szczegóły w gablotach ogłoszeniowych.