OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2016

OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2016

1. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Roraty przez cały ten tydzień – do Wigilii włącznie – rano g. 6:00 !! Kto nie zdążył, to prosimy o mobilizację. Tym bardziej prosimy tych Parafian którzy nie dali rady uczestniczyć w Rekolekcjach Adwentowych.

2. Narodzenie Pańskie powinniśmy świętować w pięknej wierze i z czystym sercem. Do prawdziwego chrześcijańskiego świętowania konieczny jest Sakrament Pokuty i Pojednania.

3. Spowiedź Przedświąteczna:

> poniedziałek, wtorek i środa na Mszach Św.: 6:00, 9:00 i 18:00

> czwartek g. 17:00 – 19:00 – będzie tutaj wówczas w naszym kościele 11 kapłanów !! Nikt nie będzie musiał na pewno zbyt długo czekać. Przyjdźcie !!

> piątek 16:00 – 19:00 po dwóch księży

> sobota od 8:00 – 12:00 – także po dwóch księży

4. Wigilia – prosimy aby zadbać w domach rodzinnych o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do bliskich, znajomych, sąsiadów. Niech wigilijną wieczerzę poprzedzi wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem; niech towarzyszy wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie powinno się podawać alkoholu na wigilijny stół, a tradycyjnie można zachować też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

6. Światełko Betlejemskie. Do tradycji Adwentu należy przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju, symbolu przychodzącego do nas Chrystusa w tajemnicy Narodzenia. Ideą Betlejemskiego Światła Pokoju, zapalonego przez skautów austriackich w Grocie Narodzenia Syna Bożego w Betlejem, które następnie jest niesione przez sztafetę harcerzy i przekazywane jako niegasnący płomień, jest dotarcie do wszystkich krajów, miast, szpitali, szkół, kościołów, instytucji itp. Wierni mogą od tego światła zapalać swoje świece i zanosić je do domów rodzinnych przechowując aż do wieczerzy wigilijnej. Światełko Betlejemskie będzie w naszej świątyni w piątek wieczorem na Mszy Św. o g. 18:00 i w Wigilię do południa – zachęcamy aby zapalić od niego czy to świecę, znicz czy lampkę oliwną i zabrać je do swego domu.

7. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze dzisiaj otrzymać Świecę na wigilijny stół, także Opłatek wigilijny czy też sianko.

8. Trwa także Kiermasz Świąteczny prowadzony prze dzieci i rodziców Chórku „OttoNutki”.

9. Serdeczne podziękowanie za czyny miłosierdzia wobec ubogich. Wyraziły się one przez zakup Wigilijnej świecy, przez przygotowanie paczki świątecznej dla dziecka, przez dar materialny – Caritas przekaże tę pomoc ubogim jutro po Mszy Św. wieczornej na godz. 18:00.

10. Pasterki :

> o godz. 22:00 – z udziałem dzieci (prośba, by przyszły z dzwoneczkami – poprzebierane za aniołki, pasterzy czy królów). Czuwanie wigilijne przed tą Pasterką już od g. 21:30

> Główna Pasterka o północy – o godz. 24:00.

11. Porządek Mszy Św. w Boże Narodzenie – 25.12 niedziela:

9:00, 10:30, 12:00, 13:15, i 18:00.

Nie ma Mszy św. o g. 7:00 rano.

12. Drugi dzień Świąt – 26.12, Św. Szczepana – poniedziałek:

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, i 18:00.

13. Z kolędą do Parafian w Pyrzycach wyruszamy po Nowym Roku. Tuż po Świętach, tj. we wtorek i środę i czwartek – odwiedzimy Parafian na wioskach.

14. Kancelaria Parafialne – czynna poniedziałek i wtorek i środę