Piątek, 09 grudnia 2016 r. imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława Piątek II tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Jana Diego Cuahtlatoatzin

II Niedziela Adwentu - Ogłoszenia parafialne

"Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Jak jest napisane u proroka Izajasza: Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki. Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając /przy tym/ swe grzechy. Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym". /Mk 1,1-8/

1. Zapraszamy dzisiaj do wspólnej modlitwy, która dawniej była częścią każdej niedzieli – zapraszamy mianowicie na Nieszpory Adwentowe o g. 17,3o. Ubiegłej niedzieli musieliśmy jeszcze dokończyć naszą modlitwę za zmarłych na cmentarzu. Dzisiaj spotkajmy się na tej pięknej modlitwie. Serdecznie zapraszamy.
  2. W przyszłą niedzielę dokonamy poświęcenia medalików, które zawisną na piersiach dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Dokonamy tego podczas Mszy św. o g. 13,15.
  3. Parafialny zespół Caritas informuje, że Jego Członkowie będą tradycyjnie zbierali żywność w sklepach Netto i Biedronka w dniach 09 i 10 grudnia. W okresie zaś przedświątecznym od 04 grudnia w kościele przy wejściu będzie ustawiona choinka ozdobiona serduszkami, na których będą widniały imiona oraz wiek dziecka. Każdy kto chciałby pomóc konkretnemu dziecku proszony jest o zerwanie takiego serduszka i przygotowanie paczki na Boże Narodzenie. Paczki należy złożyć w salce Caritas pod chórem, idąc w niedzielę do kościoła.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Msze św. będą odprawiane jak w dzień powszedni, ale postarajmy się w tym dniu oddać cześć Matce Chrystusa, która tak szczególnie została nagrodzona przez Boga za swoją niezwykłą wierność.
  5. Prowadzona jest akcja zbiórki elektro odpadów – do dnia 19 grudnia na parkingu przy Zespole Szkół nr. 1, na ul. Lipiańskiej 2. Stoi tam kontener, do którego należy ten sprzęt złożyć.
  6. Przez czas Adwentu – młodzież nie ma swoich Mszy św. w piątek o g. 19,oo. Zapraszamy młodych ludzi na codzienne roraty.
  7. Informacja dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie dla nich w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 18,oo Obecność obowiązkowa dla uczniów kl. III.
  8. Dzisiaj zgodnie ze zwyczajem ostatnich lat – wspieramy modlitwą Kościół na Wschodzie. Także naszą skromną daniną adwentową chciejmy ten ubogi Kościół wesprzeć. Wychodząc z kościoła można złożyć na ten cel ofiarę do puszki.
  9. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Sióstr, które odwiedzają Parafian w ich domach. W najbliższych dniach Siostry zapukają do kolejnych mieszkań.

Pyrzyce, 04.12.2011 r.

ks. Zbigniew RAKIEJ T.Chr.

Drukuj cofnij odsłon: 1254 aktualizowano: 2011-12-07 22:50 Do góry