Piątek, 09 grudnia 2016 r. imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława Piątek II tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Jana Diego Cuahtlatoatzin

Siostry Zakonne

Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej

Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej

Zgromadzenie zrodziło się z inspiracji Kardynała Augusta Hlonda, Założyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Pierwsze wzmianki o potrzebie takiego zgromadzenia pochodzą już z 1936 roku. W 1947 roku Ksiądz Prymas przekazał Ojcu Ignacemu Posadzemu - Generałowi Towarzystwa Chrystusowego - list ks. Zieji polecający p. Łucję Górską do współpracy, ze słowami: „sprawa w tej chwili nie wydaje się aktualną, ale warto te inspiracje poznać, by nimi w chwili Bożej pokierować". Na innym miejscu Kard. Hlond powiedział: „Siostry mogą piękną rolę odegrać, jako pomoc w pracy duszpasterskiej".

2064 aktualizowano: 2011-11-29 23:36 czytaj więcej »,
Początki obecności Sióstr Misjonarek w Pyrzycach

Początki obecności Sióstr Misjonarek w Pyrzycach

Dom zakonny w Pyrzycach z filią w Bielicach założono w 1977 roku. Cztery siostry podjęły pracę przy parafii św. Ottona w Pyrzycach, a dwie udały się na filię do Bielic. Posługa sióstr obejmowała katechizację dzieci, troskę o kościół oraz prowadzenie plebanii. Z Bielic misjonarki odeszły w 1980 roku. W Pyrzycach siostry tymczasowo zamieszkały na plebanii. Po roku Towarzystwo Chrystusowe zakupiło mieszkanie w bloku i przeznaczyło je do użytku sióstr. Zarówno skład personalny, jak i obowiązki zmieniały się. Z czasem zrezygnowano z łączonego przez jedną siostrę etatu kucharki, katechetki i organistki, a pozostawiono dwie siostry katechetki i zakrystiankę, która łączy ten obowiązek z pracą katechetki w szkole w Okunicy, pyrzyckich przedszkolach i gimnazjum społecznym.

1326 aktualizowano: 2011-12-02 21:45
Wszystkich rekordów w kategorii: 2

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia pw. Św OTTONA w Pyrzycach

ul. Dąbrowskiego 13, 74-200 Pyrzyce 2016 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone