Piątek, 09 grudnia 2016 r. imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława Piątek II tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Jana Diego Cuahtlatoatzin

Sakrament chorych

Wyjazd do chorego odbywa się w nagłych wypadkach na życzenie rodziny lub samego chorego. W pierwsze piątki miesiąca odwiedziny chorych w domach według wcześniejszych zgłoszeń. W mieszkaniu chorego należy przygotować na stoliku przykrytym białym obrusem: krzyż i zapalone świece. Sakrament ten można powtarzać, jeśli chory po przyjęciu namaszczenia wyzdrowiał i ponownie zachorował. Udziela się sakramentu namaszczenia również osobom w podeszłym wieku, jeśli nawet nie zagraża im niebezpieczna choroba.

W naszej parafii księża odwiedzają swoich chorych zawsze w I sobotę miesiąca od godz. 9:00. W razie nagłej potrzeby można zadzwonić na plebanię w każdej chwili, by kapłan mógł dotrzeć do chorego w każdej chwili.

Osoby chcące zapisać swoich bliskich do listy chorych proszonę są o zrobienie tego w zakrystii lub na plebanii.

Drukuj cofnij odsłon: 1346 aktualizowano: 2011-12-08 22:08 Do góry